Close search

Michael Douglas: Muž, kterému nevěry ničily život, ale nedal si říct

TV Prima Zdroj: TV Prima

Ve filmu Dokonalá vražda ztvárnil Michael Douglas bohatého muže, který si objedná vraždu manželky u jejího vlastního milence. S hlavním hrdinou má ale herec pramálo společného. Je sice také vlivný a bohatý a má kolem sebe rád krásné ženy, tím to ale končí. V soukromí je za slušňáka, který už brzy oslaví 19 let společného života s krásnou Catherine-Zeta Jones. Bývalo tomu ale jinak.

Michael Kirk Douglas, jak zní jeho celé jméno, je slavným hercem a známým producentem. Proslul zejména filmovými rolemi drsňáků a komplikovaných hrdinů. Každá žena jistě uzná, že naprosto nezapomenutelný byl ve Válce Roseových a snímku Základní instinkt. Dnes večer ho můžete vidět v televizi ve snímku Dokonalá vražda.

Jeho začátky u filmu byly nicméně krušné, nosil totiž cejch svého slavného otce Kirka Douglase. Všichni si mysleli, že je jen dalším protekčním chlapcem. Už při své prvotině na filmovém plátně s názvem Velký žal však všechny přesvědčil, že je v něm něco víc. Od té doby hraje až do dnešních dnů, na kontě má přes dvě stovky filmových a televizních rolí, které si pečlivě vybírá. Stejně jako si vybírá ženy ve svém životě.

Rozvod není nic pro mě

Kolem Douglase se už od mládí točily krásné ženy. A sám herec je jejich velkým milovníkem. Svou první ženu Diandru Luker si vzal v roce 1977. Manželství to bylo prý šťastné, o to větší bylo překvapení Michaela Douglase, když jeho žena požádala v roce 2000 o rozvod. Důvod? Prý hercova nezvladatelná posedlost sexem. „Pro mě je manželství posvátné. Rozvod považuji až za krajní řešení, bohužel má žena to má asi jinak. Já bych dal ještě našemu manželství šanci,“ reagoval na žádost o rozvod Michael Douglas v rozhovoru pro časopis People.

Jenže Diandra měla už plné zuby jeho záletů. A zejména toho posledního s krásnou Catherine-Zeta Jones. S tou totiž i přes proklamace o škodlivosti rozvodu Michael Douglas už nějakou dobu chodil. To Diandra neskousla a po dvaceti třech letech od Douglase odešla. Ten ale dlouho nesmutnil, a ještě ten samý rok si vzal o čtvrt století mladší Catherine-Zetu Jones.

Catherine ho dostala

Velšská kráska Catherine ho už jako malá často sledovala v televizi v seriálu V ulicích San Franciska. Budoucí slavný pár se seznámil v roce 1998 na filmovém festivalu ve francouzském Deauville. Chodit spolu začali ještě za dob Douglasova prvního manželství. Oproti bývalým milenkám byla Catherine přece jen ve výhodě. „Bláznivě jsem se do ní zamiloval. Chtěl jsem ji mít po svém boku, pokud možno stále. A to se mi vyplnilo,“ vyprávěl posléze Michael Douglas v rozhovoru.

Hned po rozvodu tedy požádal Catherine o ruku ve svém domě v lyžařském středisku Aspen ve státě Colorado. Krásná herečka souhlasila a od té doby tvoří stálý hollywoodský pár.

Svou ženu miluji jako na začátku

I jejich manželství si ale prošlo krizí. Před pěti lety žili odděleně. Prý za tím stál hercův neutuchající zájem o ženy. Douglas to ovšem v mnoha rozhovorech vyvracel. „Každé manželství má své slabší chvilky a my jsme teď prostě ve fázi temnějších dní. Svou ženu ale  miluji jako na začátku a možná víc. Rozvod se určitě nekoná. Jen si musíme od sebe na chvilku odpočinout,“ glosoval malou rozluku Michael Douglas.

Po pár měsících se ti dva dali zase dohromady a od té doby jsou už pořád spolu. A jaký je jejich recept na šťastné manželství? „Jsem už dost starý na to, abych si dokázal vážit fungujícího vztahu a nebral ho jako samozřejmost. Každý den jsem vděčný za naše manželství, úžasné děti i můj dobrý zdravotní stav,“ řekl herec v aktuálním rozhovoru pro časopis People.

K němu se přidává i Catherine-Zeta: „Bylo by bláhové si myslet, že je naše manželství stále ideální. Také jsme si prošli vleklou krizí. Důležité je ale si uvědomit, co pro vás ten druhý znamená. A pro mě je Michael láska mého života i otec našeho syna Dylana a dcery Carys. Hlavně je to ale můj přítel, na kterého se mohu spolehnout.“

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA OSUDOVÉ ŽENY MICHAELA DOUGLASE:

Nejčtenější články