Close search

Mezi Hollywoodem a mateřstvím: Angelina Jolie oslavuje 45. narozeniny

Showpix Zdroj: Showpix

Má celkem šest dětí a i když jsou její vlastní jenom tři, nedělá mezi nimi rozdíly. V poslední době se trochu stáhla z veřejného života a víc než kariéře se věnuje jim. Nemusí nikam spěchat, Hollywood na ni počká.

Loňský rok byl mezníkem, který udělal definitivní tečku za hvězdným párem pojmenovaným Brangelina. Dlouholetý vztah Angeliny Jolie a Brada Pitta, respektive jeho konec byl totiž stvrzen i soudem. Dvojice se definitivně rozvedla.

Herečka je teď oficiálně single matka se šesti potomky. A i když by se zdálo, že to jako silná osobnost lehce ustojí, podle rozhovorů z poslední doby je patrné, že spíš děti dodávají sílu matce.

Dětská hvězda?

První filmový zářez v její kariéře má téměř 40 let. Po boku svého otce Johna Voighta se objevila v dnes již zapomenuté komedii Lookin' to Get Out (1982). Roztomilá šestiletá holčička v šatičkách a slamáčku ale neudělala klasický krok směrem k disneyovským hvězdám a nenechala se semlít mašinerií barevných teen seriálů a filmů.

Místo toho si dala desetiletou pauzu. Chodila do školy, válčila s okolím, pro které byla moc hubená, moc brýlatá a navíc nosila rovnátka. Pak změnila image a bez černé nedala ani ránu. Nosila černé vlasy, černou rtěnku a nikým se nebavila. To už byla doba, kdy experimentovala s noži. „Sbírala jsem je a vždy jsem měla kolem sebe určité věci. Byl to z nějakého důvodu rituál, řízla jsem se a cítila bolest..." říká Jolie o své pubertě pro televizi CNN. Do dvaceti stihla projít ještě problémy s přijímáním potravy, nespavostí a vyzkoušet všechny drogy, které se daly sehnat.

Hledání Angeliny Jolie

Měla sice problém komunikovat s okolím a vyznat se sama v sobě, ale díky výšce 169 centimetrů se vytáhlá dívka s výraznými rty stala modelkou. Po letech se dokonce vrátila k herectví, byť filmy typu Cyborg 2 - Skleněný stín (1993) nepatří k těm, o kterých se mluví v dobré společnosti.

Až na konci devadesátých let se jí konečně povedl průlom hlavní rolí v snímku Gia (1998), skutečném příběhu modelky zničené drogami. Rok na to přišlo Narušení a opravdový herecký koncert se vším, co k tomu patří. Byl za to její první Oscar. V roli psychicky narušené dívky s obrovskými kruhy pod očima vypadá až podezřele uvěřitelně.

Není divu. Koncem dekády se nervově zhroutila a musela být i hospitalizována. Dokonce nějakou dobu uvažovala nad sebevraždou, ale ne vlastní rukou, chtěla si na to najmout profesionála.

Silná díky dětem

Angelina Jolie se narodila 4. června 1975 a místo toho, abychom psali o jejích 45. narozeninách, možná bychom měli před sebou nostalgickou vzpomínku na mladou talentovanou ženu. Nebýt roku 2002, který herečce obrátil život totálně naruby. Do péče tehdy získala kambodžského chlapečka Maddoxe

Věděla jsem, že jakmile jsem se zavázala k Maddoxovi, už nikdy nebudu se nebudu ničit. Nyní mám dalších pět,“ vzpomíná pro USA Today s úsměvem na první adopci. A dodává, že se od té doby musela chovat správně.

Se šesti dětmi v domě to není jednoduché, ale Jolie říká, že je nemusí řídit, ony řídí ji. Jejich přítomnost ji ohromně posilňuje. Protože obvykle rodiče motivují své děti, aby byli tím, čím chtějí být a jdou za svými cíli, to samé děti logicky vyžadují od ní. Ona měla takovou podporu hlavně v matce, otec John Voight od nich odešel, když byl Angelině rok.

Herečka přiznává, že posledních deset let bylo obzvlášť náročných, má na sobě spoustu viditelných i neviditelných jizev, ale díky dětem to zvládá všechno. Koneckonců, kdo jiný by jim měl ukázat, jak si se vším poradit, když ne ona?

Na nejdůležitější filmy Angeliny Jolie se můžete podívat do GALERIE:

Zdroje: usatoday.com, cnn.com

Nejčtenější články