Close search

Melania Trump má nabitý program: Jak tráví svůj den první dáma USA?

wikimedia Zdroj: wikimedia

První dáma USA, Melania Trump, má mnoho povinností, které musí ve svém postu vykonávat. Jako žena, která reprezentuje USA i v zahraničí, se musí velice snažit, aby obstála v tvrdé konkurenci svých předchůdkyň. Jak ale vypadá běžný den Melanie Trump?

Je již určitou tradicí, že manželka prezidenta přebírá status první dámy své vlasti a snaží se reprezentovat zemi i její zájmy, jak nejlépe dokáže. Mezi povinnosti prvních dam často patří podpora charitativních akcí, komunikace s veřejností, nebo přijímání státních návštěv. Ne jinak tomu je i u Melanie Trump, která již několik let zastupuje tento post v USA. Každý den ji čeká velmi nabitý program, ale čemu se vlastně věnuje?

Zdravý životní styl

Nynější americká první dáma a bývalá modelka si velice dobře uvědomuje, že zdravý životní styl jí pomůže zvládat náročný pracovní režim a zůstat fit. Melania Trump proto pravidelně cvičí. Věnuje se pilates a praktikuje základní cviky s ručním závažím.

Péče o rodinu

Nehledě na svůj nabitý program, pomocí kterého se první dáma vždy snaží být užitečná své vlasti, Melania Trump nezapomíná na svoji rodinu. Manželka prezidenta nejednou v rozhovorech zmiňovala, že za svoji nejdůležitější práci považuje být dobrou matkou. Snaží se být tedy mámou na plný úvazek a pečovat o svého syna Barrona. Není sice zcela jasné, kolik času s prezidentovým tráví jeho chůva, avšak Melania v roce 2015 uvedla, že svému synovi pravidelně připravuje snídani a oběd, vozí ho do školy a tráví s ním nějaký čas odpoledne.

Samá jednání

První dáma by se na svém významném postu měla podle představ veřejnosti starat o blaho obyvatel své země. Takže součástí její pracovní náplně bývají setkání s prezidentem, nebo i ministry. Tradičně se první dámy věnují charitativní činnosti, účastní se otevření významných institucí, nebo zahájení festivalů. Navštěvují nemocnice a podporují občany, kteří žijí v náročných podmínkách.

Aktuální problémy

Každá první dáma si tradičně vybere určitý aktuální problém, který v době jejího působení tíží společnost, a svojí činností se snaží dělat osvětu, která by měla přivést ke zlepšení situace. Melania Trump aktivně řeší kyberšikanu, což je celkem paradoxní skutečnost, jelikož prezident je často kritizován za své nevybíravé projevy na sociálních sítích.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, JAK MELANIA TRUMP ZVLÁDÁ SVÉ  POVINNOSTI:

Nejčtenější články