Close search

Máte s partnerem otevřený vztah? Jaká pravidla dodržovat, aby mohl dlouhodobě fungovat

pixabay Zdroj: pixabay

Došly jste s vaším partnerem do fáze, kdy je nejlepším řešením volný vztah? Z nějakého důvodu se vám nechce měnit zaběhnutý systém domácnosti, drží vás pospolu děti, nijak si nepřekážíte, ale toužíte mít oba svůj život. Pojem volný vztah zní jednoduše, ale praxe je někdy trochu složitější.

Existují dvě situace: Jste sama a hledáte si partnera, se kterým otevřený vztah budete praktikovat. Anebo jste ve vztahu ať už kratší nebo delší dobu, z nějakého důvodu vám to přestalo klapat a vy jste se s partnerem na volném vztahu domluvili. Musíte ale přitom myslet na následující pravidla, bez kterých se v tomto případě neobejdete. Přeci nechcete, aby váš nově vzniklý status udělal více škody než užitku.

Vědět do čeho jdete

Vezmeme v potaz, že jste se s partnerem na otevřeném vztahu svobodně domluvila. Je důležité si říct, co to opravdu obnáší. S partnerem si sedněte a řekněte si, co od toho očekáváte, co to má splňovat a kde jsou hranice, za které ani jeden z vás nevkročí. Jste připravená na to, že váš muž bude vedle vás ulehat do postele s vědomím na jinou ženu? Budete z něho cítit parfém jeho přítelkyně, naposledy ho uvidíte v pátek a celý víkend vám od něho nepřijde ani smska. Pokud jste na to připravená, směle do toho!

Přestaňte sondovat

Musíte se odnaučit pátrat po tom, kde váš partner byl nebo v kolik se vrátí domů. Ani se ho neptejte na věci ohledně jeho „partnerky“. Záleží samozřejmě na vztahu, který mezi sebou máte, ale vy asi nejste ten správný člověk, kterému by se chtěl váš muž svěřovat. Raději to poví kamarádům u piva. Jiná věc je, že vám začne vyprávět sám.

Jak to říct ostatním

O tom, že váš rodinný model nabyl nových rozměrů byste asi měli nejbližším známým říct. Přece nechcete, aby vás s jiným mužem viděla vaše švagrová nebo dokonce tchyně. Trapná situace by nastala i pro váš protějšek. Zároveň se nesvěřujte každému na počkání. Mohly by vznikat zbytečné drby, proto buďte střízliví v tom, komu se svěříte. Nejlepší je zamyslet se na kom vám záleží a tomu to sdělit. Co si řeknou ostatní, vás zajímat nemusí.

„Milence“ připravte na všechno

Ten, s kým si nezávazně nyní užíváte, musí vědět, že je pro vás jen zpestřením a měl by vědět, že si vás nemůže nárokovat. Máte rodinu s někým jiným a nehodláte si budovat novou. Měl by počítat s tím, že je pro vás rodina stále na prvním místě. Opět správnou komunikací předejdete případným nedorozuměním a zklamáním. Buďte upřímná.

Nejčtenější články