Close search

Marie Kondo pomáhá zbavit domy od zbytečných věcí

Instagram.com Zdroj: Instagram.com

V dnešním materiálním světě má člověk pocit, že musí mít stále více. Tento nešvar se Marie Kondo snaží vyvrátit. Už odmala měla blízký vztah k úklidu a během vysoké školu poskytovala konzultace o úklidu. Nyní pomáhá lidem pečovat o jejich domovy a neobklopovat se zbytečnými věcmi

Životní styl této ženy pomáhá dostat do pořádku domácnosti po celém světě. Na Instagramu má přes tři miliony příznivců.

Lidé se často obklopují věcmi, které jim na první pohled přijdou nezbytné a bez kterých nemohou žít. Ve skutečnosti je velké množství věcí, které má každý doma naprosto zbytečné. Člověk si opravdu vystačí s málem.

Díky Marii ušetříte jak místo v domácnosti, tak své peněženky od zbytečných výdajů.

Kdo je tato zajímavá žena?

Marie Kondo se narodila 9. října 1984 v Tokiu do velké rodiny, má dva sourozence. Její otec byl lékař a matka se starala o chod domácnosti. Marie měla vždy pozitivní vztah k úklidu. Už od dětství se zajímala o tuto činnost a pomáhala uklízet i svým sourozencům.

Vystudovala Tokyo Woman's Christian Univerzitu a přiznala, že už za dob studií poskytovala konzultace o úklidu. Později se jí tento koníček stal zdrojem obživy.

Nyní žije se svým manželem a dětmi v Kalifornii.

Její filozofie

Jestli si člověk neví s úklidem rady, existuje jednoduchý návod. Spočívá v tom, že člověk vlastní pouze omezený počet předmětů a jsou to předměty, které v nás vyvolávají radost.

V úklidu nevynechá jediný detail a pro každou věc má odůvodnění. Svědčí o tom i to, že si dává záležet na uklizených ponožkách, které většina lidí pouze odhodí do šuplíku.

„Ponožky, které nosíte doma jsou obzvlášť důležité, protože jsou kontaktní místo mezi vámi a vaším prostorem,“ napsala na svůj Instagram.

Knihy, které čte celý svět

Největší pozornost si získala po vydání knihy „Zázračný úklid“. Tato kniha se hned a na dlouhou dobu stala světovým bestsellerem.

Další zlomový okamžik v její kariéře nastal v roce 2019, kdy Netflix začal vysílat osmidílný seriál „Velký úklid s Marií Kondo“. Marie v seriálu pomáhá uklidit domácnost americkým rodinám a dokonce byl nominován na dvě ceny Emmy.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE:

Nejčtenější články