Close search

Manželství bez intimity? Tohle jsou důvody, proč v posteli jenom spíte

Pixabay Zdroj: Pixabay

U většiny vztahů nastane chvíle, kdy s partnerem nebudete mít pohlavní styk. Podobná situace se stává ve většině manželství. Důvodu mohou být různé, které z nich se může týkat vás?

Manželství nebo vztah bez sexu je náročný. Intimní chvíle jsou potřeba v každém vztahu pro udržení touhy a vášně. Přesto někdy přichází období, kdy je sex to poslední, na co myslíte.

Konflikty

Pokud se se svým partnerem často hádáte, může to být důvod, proč nemáte chuť na sex. Pokud se jedná o neustále se opakující konflikty, které nemají řešení, pak je logické, že frustrace způsobená nepochopením, může zničit veškerou touhu, kterou ve vás dříve váš protějšek vyvolával.

Stres

Ať už se jedná o pracovní vytížení, nebo starost o rodinu, bývá stres jedním z nejčastějších zabijáků touhy. Následná únava, která je se stresem často spojená, dokáže pohřbít i jemné pokusy o obnovení intimního života. V tuto chvíli byste se měli s partnerem uchýlit k čistě praktickému řešení a domluvit se na pravidelném dni i času, kdy budete mít sex. Není to moc romantické, ale rozhodně vám to pomůže vrátit se zpátky do sedla.

Nemůžete „o tom“ mluvit

Komunikace je nejdůležitější součástí každého vztahu. Je potřeba, abyste se svým partnerem mluvili jako o svých přáních, snech i problémech, tak i o sexuálních představách. Pokud si neumíte říct, co se vám líbí a co byste si přáli, může to vést k rozčarování a nezájmu o pohlavní styk.

Bojíte se nového

Stereotyp dokáže zničit i tu největší vášeň. Je sice dobře, že s postupem času jste ve vztahu poznali, co se vám líbí a vyhovuje vám. Dejte si ale pozor, abyste nezabředli do rutiny. Pokud se tak stalo a vy se s partnerem již delší dobu bojíte vyzkoušet něco nového, může to vést k problémům v intimním životě.

Nerealistická očekávání

Sex s milovaným člověk je velmi příjemným zážitkem. Bohužel se ale stává, že ne vždy bývá úžasný. Podobné situace jsou zcela normální, pokud se vám tedy neopakují neustále za sebou. Zkuste se těšit na další intimní chvilky se svým partnerem a zabraňte tomu, abyste měli příliš velká očekávání. Jednoduše řečeno, někdy se povede a někdy úplně ne.

Nejčtenější články