Close search

Mánie kolem královského dítěte: Jak může být miminko nejmladší celebritou světa?

YouTube Zdroj: YouTube

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle přivítali na svět své první společné dítě. Mladým manželům se v pondělí 6. května narodil syn, na jehož příchod na svět čekaly miliony lidí. Je celkem zvláštní, že člověk, který si ještě ani nedokáže uvědomit svojí vlastní existenci, se těší takové pozornosti.

Královský potomek, kterého nosila pod srdcem Meghan Markle, je jedním z nejvyhledávanějších témat na internetu. A možná ani není, čemu se divit, členové královské rodiny mají mnoho příznivců, kteří chtějí znát podrobnosti z jejich životů. Přesto zájem o právě narozené královské dítko je natolik veliký, že možná již překračuje veškeré meze zdravého rozumu.

Nová vévodkyně

I když oba mladí princové se vždy celkem těšili značné popularitě veřejnosti, obzvlášť princ Harry, který se proslavil svými mládeneckými průšvihy, byla to opět jeho choť, Meghan Markle, kdo rozvířil již trochu klidné vody.

Sňatek s bývalou americkou herečkou k sobě upoutal velikou pozornost. Jejich svatba byla opět velmi sledovanou událostí, jelikož slibovala velmi finančně náročnou podívanou s velkým množství celebrit z celého světa.

Špatná reputace

Markle ale i předtím dokázala k sobě upoutat veliké množství pozornosti, někdy možná i nechtěné. Její svatební přípravy i těhotenství doprovázelo mnoho skandálů a problémů, se kterými se královská rodina snažila bojovat, jak jen mohla.

Velké nepříjemnosti vévodkyni způsobovala již od začátku její vlastní rodina. Kdy její otec i nevlastní sourozenci dělali vše pro to, aby světu ukázali bývalou herečku ve špatném světle.

Markle také není typickou manželkou pro prince, jelikož byla již jednou rozvedená a také pracovala jako herečka. Internet také časem zaplnily informace o tom, jak se například vévodkyně špatně chová ke svým zaměstnancům, až některé z nich donutila k podání výpovědi.

Velké napravování

Vzhledem k tomu, že tyto informace, ať už pravdivé, nebo nikoliv, dokázaly vrhnout špatné světlo na novou vévodkyni a královskou rodinu. Meghan Markle se proto ihned pustila do činností, které by ji naopak vykreslovaly jako pozitivní osobu, dobrou manželku a skvělou matku.

Markle se proto rozhodla jít ve šlépějích princezny Diany, a například se s princem Harrym intenzivně věnuje podpoře různých charitativních organizací. Se svým chotěm však zvolili trochu jinou cestu, pomocí které na sebe poutají pozornost. Novopečení rodiče totiž nejsou vázáni tak přísným protokolem jako vévodové z Cambridge, proto si mohou dovolit bourat různorodé tradice a tím ještě zvyšovat zájem veřejnosti.

Královský potomek

Narození jejich dítěte je označováno za nejočekávanější porod roku, protože lidé po celém světě toužili potom vědět, kdy dítě přijde na svět. Vévodové ještě celkem rafinovaně přilili olej do ohně, když oznámili, že vévodkyně ze Sussexu bude rodit doma a veřejnost o narození svého dítěte budou informovat až ve chvíli, kdy oni sami uznají za vhodné.

Meghan domácí porod nakonec nevyšel a veřejnost se o narození miminka dozvěděla celkem rychle, přesto podobný vývoj nezabránil šíření dalších neobvyklých zpráv. Například tvůrci konspiračních teorií si vytvořili názor, že Meghan celé své těhotenství hrála a dítě jí v nemocnici ve skutečnosti porodila náhradní matka.

Zdá se, že cokoliv udělá královská rodina, se okamžitě stane velice populárním tématem, ať už to monarchové zamýšlejí, či nikoliv. Čím více se ale novopečení rodiče snažili udržet narození svého dítěte v tajnosti, tím více rostl zájem o královského potomka. Britské královské rodině samozřejmě podobná strategie hraje na ruku. Kdyby totiž veškeré informace prozradili, zájem o narození královského dítěte by byl okamžitě menší, a veřejnost by se opět mohla věnovat problémům a neřestem dospělých členů královské rodiny.

Nejčtenější články