Close search

Málo známí zabijáci vztahu: Čemu se raději vyhnout, pokud nechcete přijít o partnera?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Žádný vztah není dokonalý. Byť se s partnerem snažíte vycházet a budovat si dobré zázemí, některé činy mohou váš společný život pokazit. Jakému chování byste se měli podle vědeckých studií vyhýbat, pokud si nechcete zničit vztah?

Časté hádky, dvojí metr a v nejhorším případě psychické nebo dokonce fyzické týrání patří mezi nepřátele každého zdravého vztahu. Někdy se ale nemusí jednat zrovna o výše uvedené extrémní situace! I na první pohled nevýznamné činnosti a drobná nedorozumění mohou váš společný život s partnerem rovněž velmi silně poničit.

(Ne)komunikace přes zprávy

Studie zveřejněná v roce 2013 v magazínu Journal of Couple & Relationship Therapy uváděla, že ženy jsou ve vztahu šťastnější, když si vyměňují textové zprávy s partnerem. U mužů se ale jedná o přesný opak, takže čím více zpráv, tím větší cítí stres.

Skutečným zabijákem pevného vztahu jsou ale hádky na dálku a v nejhorším případě přes zprávy nebo e-maily. Zkuste se této formě dohadování vyhnout, protože při osobním kontaktu si člověk mnohdy dvakrát rozmyslí, co partnerovi řekne. Zprávy na dálku mají tendenci tyto hranice mazat, lidé pak bývají mnohdy expresivnější a agresivnější. Pokud tedy vidíte, že se schyluje ke konfliktu přes mobil, odložte telefon.

Tajné finance

Otázka peněz je vždy ošemetná a ve vztahu vám může přinést mnoho problémů. Abyste se některým z nich vyhnuli a vztah si nezničili, vyplatí se ve finančních otázkách otevřenost. V otázce peněz se totiž nejedná pouze o čísla, ale také o nadřazenost a nejistotu. To může vést ke konfliktům, odcizení a následnému rozvodu.

Nové zážitky

Pokud jste s partnerem ve vztahu už nějaký ten pátek, jistě víte, co ten druhý rád dělá a jak vypadá jeho běžný den. Abyste ale nezabředli do bažin rutiny, zkuste čas od času společně objevovat nová místa a získávat zajímavé zážitky. I když se jednomu z partnerů nebude chtít opustit pohodlí domova, zkuste se dopředu domluvit a vyrazte na výlet. Pokud zůstanete ve starých zajetých kolejích, může vás vztah brzy přestat bavit.

NA TO, JAK SI SPOLEHLIVĚ ZLIKVIDOVAT VZTAH, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články