Close search

Make-up à la Marfuša už neletí: Přirozeného vzhledu dosáhnete pomocí 5 líčidel

Pixabay Zdroj: Pixabay

Každý make-up artista vám řekne, že výrazné musíte mít buď oči, nebo ústa. Oboje dohromady je totiž příliš. Zejména muži ocení, když je líčení přirozené.

Korektor

Pro dosažení atraktivního vzhledu toho vskutku nepotřebujete moc. Jedna z mála věcí, která by vám v kabelce neměla chybět, je korektor. Tím zakryjete nedokonalosti a vaše pleť bude působit zdravým dojmem. To už samo o sobě dělá mnoho.

Rozjasňovač

Pokud vás trápí kruhy pod očima, není nic lepšího, než si na ně nanést rozjasňovač. Seženete ho v jákekoli drogerii za pár korun. Podob má mnoho, od tekuté až po tyčinku. Vyberte si ho podle svého tónu pleti. Za předpokladu, že jste tmavší, sáhněte klidně po bronzové. Světlejší typy žen by měly zvolit stříbrnou.

Tvářenka

Těch seženete v obchodech s líčidly spoustu. Stejně jako u rozjasňovače volíte barvu líčidla podlé tónu pleti. Pro tmavší typy opět bronz, světlejší mohou zvolit meruňkovou nebo růžovou. Dejte pozor, kam tvářenku nanášíte. Nepatří až pod oči. Stačí ji jen lehce nanést na lícní kosti.

Tužka na obočí

Zdá se to jako zanedbatelná drobnost, ale ve skutečnosti je velmi důležitá. Dokonalé obočí skvěle orámuje celou tvář, proto by nám nemělo chybět líčidlo, které nám ke krásnému tvaru dopomůže. Nejsnadnější je použít tužku na obočí. Ty zdatnější mohou zvolit speciální stíny. Barva obočí by měla vždy korespondovat s přirozenou barvou vlasů.

Řasenka

K tomu, abyste někoho okouzlila pohledem potřebujete jedinou věc. Řasenku. Tu vybírejte pečlivě podle kartáčku. Ten správný poznáte až potom, co všechny vyzkoušíte. Někomu vyhovuje gumový, jinému zase s hustými štětinami.   

Nejčtenější články