Close search

Majitelka ji chtěla zavřít. Stačil jeden status a kavárna s handicapovanými praská ve švech

Facebook Zdroj: Facebook

Pražskou kavárnu, která zaměstnává osoby s různým druhem postižení, chtěla majitelka na konci roku zavřít. Sice funguje už tři roky, ale nikdy nebyla výdělečná. Na její provoz musely často putovat finance z jiných projektů. Proto majitelka jako poslední východisko viděla využití sociálních sítí.

Zachránil ji status

Na Facebooku proto zveřejnila status s tím, že kavárna už několik let pomáhá, avšak teď potřebuje pomoct ona sama. Přála si, aby se kavárna alespoň dostala z červených čísel na nulu. Vyzvala tedy všechny, aby se přišli do kavárny, která sídlí na Praze 2, podívat. A ejhle, ono to zafungovalo. Majitelka si nyní na návštěvnost nemůže stěžovat. V kavárně je od té doby narváno a personál nestíhá zvedat telefony s rezervacemi.

Když to takhle půjde dál, nejen že se kavárna nebude muset zavírat, ale také začne konečně vydělávat. Majitelka sama připustila, že by stačilo, aby chodilo denně o 30 zákazníků víc než tomu bylo doposud.

Pro dobrou věc

Kavárna je zajímavá tím, že zaměstnává osoby s různými formami autismu nebo Downovým syndromem. Postižení lidé vykonávají v zařízení různé činnosti, od krájení zeleniny, mytí nádobí, skládání ubrousků až po samotnou obsluhu. Někdo potřebuje na “place” doprovod, jiný se obejde bez něho.

Síla sociálních sítí

Status majitelky sdílelo už přes 70 tisíc lidí a to přineslo kavárně nejen nové zákazníky, ale také se ozvali společnosti, které nabízí svoji pomoc. Místo toho se ještě uspořádala sbírka, díky níž kavárna za několik málo dnů vybrala přes 300 tisíc korun. Zdá se, že kavárna je zachráněná před uzavřením a to jenom díky jednomu statusu na sociální síti. Jak to půjde dál se ukáže, nejdůležitější je, aby se zákazníci naučili chodit pravidelně, aby se návštěvnost ustálila a kavárnu už nesužovaly existenční problémy.

 

Nejčtenější články