Close search

Majetek zesnulého herce Paula Walkera je na prodej: Do dražby jdou jeho milovaná auta

Universal Pictures US Zdroj: Universal Pictures US

Majetek tragicky zesnulé hvězdy - amerického herce Paula Walkera, kterého proslavila série filmů Rychle a zběsile - půjde do dražby. Skalní fanoušci filmového sympaťáka, jehož život vyhasl v červeném Porsche Carrera GT, si budou moci pořídit automobily, které Walker vlastnil.

Nikdy nebylo tajemstvím, že hollywoodská hvězda Paul Walker byl velkým příznivcem automobilů. Tato láska se mu bohužel také stala v roce 2013 osudnou. Zahynul při dopravní nehodě, kdy se svým kamarádem jel v autě. Bylo mu pouhých čtyřicet let.

Automobilový fanoušek

Walker byl obrovským fanouškem automobilů a postupem času si vytvořil vlastní velkou sbírku. Zájemci nyní budou moci dražit 21 vozů, které budou na začátku příštího roku nabídnuty ke koupi. Některé z vozidel si dokonce i zahrály ve slavných filmech Rychle a zběsile.

Kupující si budou moci vybírat mezi automobily jako BMW sportovní řady M3, Chevrolet Nova Wagon z roku 1963, Nissan R32 Skyline z roku 1989 nebo Ford Mustang Boss 302S.

Smrt v rychlém autě

Tragická autonehoda, která se udála před šesti lety a stála život Paula Walkera a jeho blízkého přítele, tehdy šokovala celý svět. Walker zahynul, když s kamarádem, profesionálním závodním řidičem Rogerem Rodasem, odjížděli z charitativní akce Reach Out Worldwide. Ta měla za úkol vybrat peníze na pomoc lidem, kteří utrpěli velké ztráty kvůli tajfunu na Filipínách. Oba muži zemřeli, když vůz značky Porsche ve velké rychlosti narazil nejdříve do sloupu osvětlení a poté do stromu.

Kariéru začal Paul Walker již jako batole, když účinkoval v televizní reklamě pro firmu Pampers. A byly mu dva roky, kdy ho rodiče poslali do světa modelingu. První filmovou roli získal v roce 1986, šlo o hororovou komedii Příšera z šatníku. Ve svém oboru byl uznávaný a dočkal se celosvětové slávy, kterou mu přinesla série filmů Rychle a zběsile. Ta pojednávala o ilegálních závodech rychlých automobilů. Walker si ve filmech zahrál policistu Briana O'Connera.

NA PAULA WALKERA A JEHO VOZY SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články