Close search

Má váš vztah ještě smysl? Odpovězte si na tyto jednoduché otázky

pixabay Zdroj: pixabay

Najít na planetě svoji tzv. spřízněnou duši je skutečně alchymie. Někdo ji potká už na škole, někdo až po dvou rozvodech a čtyřech dětech. Je ale především důležité ji v první řadě poznat a být ochotný s ní zůstat i přes veškeré životní zkoušky.

Pokud se s partnerem cítíte po dvou měsících vztahu unavení, znudění a vyšťavení, je něco v nepořádku. Možná to je tím, že jste před tím, než se propojily vaše duše, stihly propojit vaše těla. Ale nic není ztraceno, pokud vám o dotyčného skutečně jde a chcete dát vašemu vztahu ještě šanci, je třeba se umět zorientovat v situaci, která nastala.

Zamilování - opojení fyzickou láskou

Možná vám ve vztahu s nějakým člověkem zbývá už jen potěšení ze sexu, to není úplně dobré znamení. Takže pokud celý den přemýšlíte, jak zaženete společnou nudu večer v posteli, měli byste zvážit, jestli ona “zamilovanost” není jen chemická reakce ve vašem mozku a prachsprostá závislost na tělesném spojení s určitým člověkem. Pokud chcete zjistit, jestli má váš vztah ještě smysl, odpovězte si na následující otázky. Totiž na každém vztahu jde pracovat, ale jde o to, jestli o rozvíjení partnerství oba stojí.

1. Má váš partner stejný pohled na společnou budoucnost?

Toto je celkem důležité zjištění. A je nejlepší si na něho přijít už na začátku vztahu. Samozřejmě, že se lidé vyvíjí, o to víc ve vztahu, ale sny a představy se většinou nemění, proto dostaňte ze svého partnera informace o jeho vizích do budoucna.

2. Dokážete partnerovi sdělovat své pocity stejně tak jako on vám?

Tohle je důležitý bod, který by neměl platit jen v období zamilovanosti. Pokud už máte dlouhodobý vztah a skřípe vám to, odpovězte si právě na tuto otázku a popřípadě se to snažte změnit.

3. Jste si vědomi svých chyb a budete také umět zacházet s jeho chybami?

Je důležité si uvědomit, že každý člověk má chyby. Některé jsme schopni tolerovat více, některé méně. Nepočítejte, že se partner rapidně změní, proto si srovnejte v hlavě, zda jste ochotni žít s jeho chybami a příliš ho neobtěžovat se svými.

4. Jste schopni přiznat partnerovi svoji slabost?

Největší síla je v přiznání slabostí blízkému člověku. Odkryjete tak ten balast, který máte na své duši a krásně se tím rozplyne vaše ego, které ve vztahu občas překáží.

5. Důvěřujete mu natolik, že byste se před ním mohli ukázat v plném světle, aniž by vás odsoudil?

To platí jak na psychické (hlavně), ale i fyzické rovině. Úplné odevzdání se druhému člověku je důležité. Pokud cítíte, že vaše odevzdání nezneužije nebo vás nebude chtít ponížit, važte si toho.

6. Dokáže ocenit vaši jedinečnost a vy jeho?

Nesměli byste se bát za cokoliv se před svým partnerem stydět, naopak to, co z vás dělá jedinečného člověka, by měl umět ocenit. Přijmutí se navzájem je daleko víc posilující než věčné výčitky a kritika. To situaci, ač si to můžete myslet, nikdy nezlepší.

Pokud jste si veskrze pozitivně odpověděli na tyto otázky, vaše partnerství má určitě velký potenciál. Stačí víc komunikovat a pracovat jak na sobě, tak i na společném soužití.

 

Nejčtenější články