Close search

Má smysl se přátelit s bývalým? Vřelý vztah s ex se často může zvrtnout

Pixabay Zdroj: Pixabay

Rozchody nikdy nebývají lehké. Čím delší dobu spolu pár je, tím náročnější bývá si zvyknout na život bez svého bývalého partnera. Pocity stesku proto někdy svádí k pokušení spolu opět navázat kontakt. Je to ale dobrý nápad?


Samozřejmě nikde není psáno, že byste se svým bývalým nemohli být jenom přátelé i potom, co se rozejdete. Tento scénář je dokonce velice možný ve chvíli, kdy jste již před začátkem vztahu byli přáteli a máte tak například mnoho společných známých. Také pokud máte s bývalým partnerem děti, není možné jej zcela odříznout že svého života. 

Pokud se tedy nerozhodnete přetrhat všechny vazby, a v některých případech to ani nejde, pak je velice pravděpodobné, že se se svým ex budete vídat i nadále. A možná i z tohoto důvodu by nebylo od věci udržovat dobré vztahy. 

Zůstat ale přáteli ve chvíli, kdy vás do začátku vztahu nepojily žádné vazby a nemusíte ani společně řešit péči o potomky, může být velmi ošemetné. Samozřejmě to neznamená, že musíte přestat komunikovat se všemi svými známými. Ale pro partnery může být mnohem přínosnější se již vůbec nestýkat. Alespoň po určitou dobu, než dojde k jistému zotavení.

Vždy samozřejmě záleží na konkrétním vztahu, ale pokušení zbavit se prvotních pocitů samoty a odloučení, může přinést ještě větší komplikace do již citlivé situace. 

V lepším případě se z vás s partnerem stanou "přátelé s výhodami" do té doby, než si jeden z páru najde novou lásku. Udržováním tak těsného kontaktu budete stále v jistém druhu vztahu, který ale už nikdy nebude kompletní. 

Také se může stát, že ze strany jednoho z partnerů dojde k pokusu o obnovení vztahu. Pokud s tím, ale ten druhý nebude souhlasit, další konflikt je na světě. V takové situaci se vystavujete možnosti, že s bývalým partnerem budete neustále dokola prožívat jeden a ten samý rozchod.

Někdy bývá nejelepší možností si se svým bývalým partnerem ve vší slušnosti říct sbohem a jít dál každý svou cestou.  První období po rozchodu sice může být náročné, ale stejně těžké bývá neustále dokola otevírat staré rány. 

Nejčtenější články