Close search

Luxusní sídlo v New Yorku připomíná zámek Versailles: Co nabízí rezidence za skoro 2 miliardy?

Brown Harris Stevens Zdroj: Brown Harris Stevens

V newyorské slavné čtvrti Manhattan se nyní prodává luxusní sídlo, jehož interiéry připomínají samotný zámek Versailles. Přepychovou rezidenci se rozhodl prodat místní miliardář a finančník Vincent Viola a za své sídlo požaduje jednu z nejvyšších částek, které se na Manhattanu objevily. Nemovitost ve stylu francouzského zámku bude stát zájemce 79 milionů dolarů (1,77 miliardy korun).

Luxusní townhouse se může pochlubit nejenom závratnou cenou, ale také svými rozměry. Miliardář se totiž zbavuje domu, který má na místní rezidenci obrovské rozměry a svému novému majiteli nabídne skoro dva tisíce metrů čtverečních prostoru. Hlavním lákadlem mají být pro kupující přepychové interiéry, které se mohou pyšnit velmi vytříbeným designem. Nynější majitel totiž nechal sídlo kompletně rekonstruovat a své newyorské sídlo připodobnil věhlasnému sídlu francouzských králů.

Sídlo králů

Pokoje rezidence jsou totiž inspirované samotným zámkem Versailles, který je pro celý svět synonymem přepychu. Nový majitel si tak bude moct užívat malovaných fresek, které zdobí stropy pokojů, podlah i dalších detailů v interiéru vyrobených z nejlepšího dřeva a pozlacených dekorací.

Pro miliardáře Violu však není jednoduché najít seriózního kupce. Své sídlo se snaží prodat již sedm let a průběžně tak snižuje cenu. Původně v roce 2013 požadoval za svoji nemovitost neuvěřitelných 114 milionů dolarů (3,2 miliardy korun), později majitel požadoval 88 milionů dolarů (2 miliardy korun) a skoro se mu dům podařilo prodat jednomu zájemci za 80 milionů (1,8 miliardy korun), dohoda ale následně padla. Nyní se luxusní sídlo dostalo na realitní trh potřetí s cenou 79 milionů dolarů (1,77 miliardy korun).

Slavná čtvrť

Přepychový townhouse se nachází ve slavné části Manhattanu, Upper East Side, kde žijí mnohé hollywoodské celebrity i známí miliardáři. Dům stojí v blízkosti slavného newyorského Central Parku a nový majitel si bude moct také užívat dobře osvětlené interiéry, jelikož velká okna poskytují dostatek přirozeného denního světla. Největším lákadlem pro kupující je ale styl interiérů, jehož výzdoba připomíná zámek Versailles a je inspirována evropským barokním slohem. Nový majitel se může těšit na to, že v šesti ložnicích, velké knihovně a jídelně, která pojme 40 hostů jej bude obklopovat zlato a přepych francouzských panovníků.

PODÍVEJTE SE NA LUXUSNÍ NEWYORSKÉ SÍDLO, KTERÉ PŘIPOMÍNÁ ZÁMEK VERSAILLES:

Nejčtenější články