Close search

Luxusní sídlo Judy Garland je na prodej: V domě za 135 milionů žila se svojí dcerou Lizou Minnelli

Wikimedia Commons, Public Domain - Unknown author Zdroj: Wikimedia Commons, Public Domain - Unknown author

Příznivci umělkyně, která se proslavila již v dětském věku díky snímku Čaroděj ze země Oz, si mohou pořídit přepychovou rezidenci s pěti ložnicemi, osmi koupelnami, velkým bazénem a ještě velkolepější zahradou.

Známá hollywoodská herečka Judy Garland zazářila před kamerou poprvé už ve věku dvanácti let. Filmová společnost MGM si ji totiž narychlo vybrala, aby ve snímku Čaroděj ze země Oz nahradila jinou dětskou hvězdu, Shirley Temple. Mladé děvče s jemnými rysy si okamžitě získalo publikum a filmová kariéra mohla začít. Garland ale šťastná rozhodně nebyla, jelikož si od představitelů filmové společnosti vytrpěla opravdu mnoho. Producenti se třeba rozhodli, že po podepsání smlouvy nasadí dívce velmi tvrdou dietu, protože se jí začalo přezdívat „prase s copánky“.

Nelidské podmínky

Garland v mladém věku pracovala mnoho hodin bez přestávky, pořádné jídlo jí odpírali, aby nepřibírala. A když se, vzhledem k jejímu životnímu stylu, přidala únava, začali jí představitelé filmových studií dávat prášky na povzbuzení a naváděli ji ke kouření až 80 cigaret denně. Později její filmová kariéra začala upadat a prošla si několika nešťastnými vztahy. Přesto dodnes patří mezi nejobdivovanější herečky v Hollywoodu.

Rodinné sídlo

Legendární herečka obývala luxusní dům v prestižní čtvrti Hollywood Hills v letech 1944 až 1948 s manželem Vincentem Minnellim a dcerou Lizou Minnelli. Nyní se ceny v této části kalifornského města Los Angeles pohybují v průměrné výši okolo 1,61 milionu dolarů (36 milionů korun). Za zmiňovanou vilu je ale potřeba zaplatit až 6 milionů dolarů (135 milionů korun). Tři patra luxusního sídla nabídnou novým majitelům velkolepý výhled na město Los Angeles, prestižní adresu a mnoho prostoru k obývání. Dům má totiž pět oddělených ložnic a k tomu osm koupelen. Celková rozloha je přes 460 metrů čtverečních.

Moderní vybavení

Rezidence pochopitelně od dob Judy Garland prošla náročnou rekonstrukcí a zájemcům o koupi nabídne zcela moderní vybavení. Noví majitelé budou moci využívat prostornou kuchyň, velký obývací pokoj a jídelna poskytnou dostatek prostoru pro čas s rodinou a přáteli.

Dům se také může pochlubit velkolepou zahradou s velkým množstvím zeleně. Venkovním prostorům rozhodně vévodí majestátní bazén, vedle kterého stojí menší zahradní domek.

PODÍVEJTE SE NA SÍDLO, KTERÉ PATŘILO LEGENDÁRNÍ HEREČCE JUDY GARLAND:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu