Close search

Luxusní jachtu zpěváka Marca Anthonyho postihl požár: Jak dopadla loď za 158 milionů?

Miami Dade Fire Rescue Zdroj: Miami Dade Fire Rescue

Luxusní jachta slavného amerického zpěváka Marca Anthony skončila tento týden v plamenech. Hasiči se několik hodin snažili plavidlo uhasit a zachránit. V průběhu požáru se ale přepychová loď v hodnotě 7 milionů dolarů (158 milionů korun) naklonila na bok a začala klesat pod vodu.

Populární zpěvák portorikánského původu, Marc Anthony, zažil na sklonku tohoto roku krušný týden. Ve středu o půl osmé večer místního času začala jeho luxusní jachta, která stála v přístavu v americkém městě Miami na Floridě, hořet. I když místní hasiči dorazili na místo požáru téměř okamžitě, oheň byl natolik silný, že bylo opravdu těžké jej uhasit. Požárníci pracovali velmi rychle a intenzivně, jelikož se obávali, že by se plameny mohly rozšířit i na další lodě.

Desítky hasičů

V průběhu dvou hodin 45 hasičů bojovalo s ničivým požárem. Nakonec se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu, avšak přepychové plavidlo slavného zpěváka se během zásahu začalo naklánět na jeden bok a potápělo se. Na lodi byli v době požáru dva členové posádky, kteří ale z hořící jachty vyvázli bez zranění.

Velké škody

Příčiny požáru zatím nejsou známé a jsou předmětem vyšetřování. Avšak již nyní je jasné, že pokud bude možné loď s názvem Andiamo zachránit, čekají zpěváka velmi nákladné opravy. Plavidlo má totiž sedm ložnic a mnoho dalších místností, které budou vyžadovat rekonstrukci.

Marc Anthony

Marc Anthony patří mezi nejúspěšnějších latinsko-americké hudebníky. Hodnota jeho celkové majetku se odhaduje na 80 milionů dolarů (1,8 miliardy korun). Anthony po celém světě prodal desítky milionů alb a během své dlouholeté kariéry získal několik cen Grammy. Vlastní několik luxusních sídel v USA a sbírku automobilů.

PODÍVEJTE SE NA POŽÁR LUXUSNÍ JACHTY MARCA ANTHONYHO:

Nejčtenější články