Close search

Luxusní jachta za 270 milionů: Má hydraulické nohy a šetří životní prostředí

Courtesy of Mansionyachts.com Zdroj: Courtesy of Mansionyachts.com

Velmi neobvyklé plavidlo mělo svoji světovou premiéru na výročním šedesátém festivalu Fort Lauderdale International Boat Show. Jedinečná jachta se může pochlubit hned několika výjimečnými vlastnostmi. Je první na světě celkově vyrobená z nerezové oceli, díky hydraulickým nohám může stát nad vodní hladinou a dokáže sloužit svému majiteli jako plně vybavený dům. Jak tato loď vypadá?

Plavidlo, které nese odpovídající název "Mansion Yacht" sice podle představitele společnosti Bruno Edwardse nemůže nahradit plnohodnotnou jachtu, která se může plavit v oceánu. Avšak tato jedinečná novinka dokáže mnohé, co ostatní lodě v žádném případě nesvedou.

Uvedený model, který se může pochlubit plochou okolo 840 čtverečních metrů stojí 12 milionů dolarů (270 milionů korun). Podle Edwardse nemají nouzi o zájemce, jelikož údajně  již několik miliardářů vyjádřilo vážný zájem o podobné plavidlo.

Solární panely i hydraulické nohy

Čím je ale tato jachta jedinečná? Jako jediná na světě byla Mansion Yacht vyrobena pouze z nerezové oceli. Takže celé základy, paluba, pokoje - to vše drží pohromadě ocel. Dalším unikátním rysem této lodi jsou hydraulické nohy, které plavidlo může používat, aby se vyzdvihlo nad vodní hladinu. Jakmile loď stojí na svých ocelových nohách, stává se z ní železný bungalov nad vodou. A třetí zajímavostí je, že v této podobě může svému majiteli sloužit jako plně vybavený dům.

Jachta má totiž pět pokojů a pět koupelen. Přibližně 150 metrů čtverečních je určeno pouze jako zábavní plocha pro nového majitele a jeho hosty. Přitom se majitel této jachty nemusí bát, že by při plavbě na vodě utratil příliš mnoho energie. Pro tento případ má plavidlo k dispozici 72 solárních panelů a pokud si cestující řeknou, že se chtějí na určité pláži zdržet, ocelové hydraulické nohy udrží loď na vodou libovolně požadovanou dobu.

NA LUXUSNÍ JACHTU, O KTEROU MAJÍ ZÁJEM MILIARDÁŘI, SE PODÍVEJTE V NAŠÍ GALERII.

Nejčtenější články