Close search

Vypadají jako skuteční, ale neexistují! Fandí jim miliony lidí po celém světě

Instagram

Instagram celosvětově využívá více než miliarda lidí. Je tam tolik různých osobností, které se snaží zaujmout ostatní, že získat sledující a prosadit se jako influencer je stále těžší. A to dnes díky moderním technologiím roste i konkurence z řad virtuálních influencerů.

Mají miliony fanoušků po celém světě a přitom ani neexistují. Kdo jsou virtuální influenceři?

Lil Miquela

Má 1,6 milionů sledujících, je to největší virtuální influencerka na Instagramu.

Tváří se jako španělsko-brazilská devatenáctiletá dívka, která v současnosti žije v Los Angeles. Působí jako hudebnice, která již vydala také několik singlů. Spolupracuje s takovými značkami jako Calvin Klein nebo Samsung. Podporuje rovnoprávnost žen a baví ji móda, dokonce navrhla vlastní oblečení. To vše dokázala, přestože to není reálná osoba, její obrázky jsou výtvorem moderních technologií.

Shudu.gram

Má téměř 200 tisíc sledujících a má to být první digitální supermodelka. Jejím tvůrcem je britský fotograf, který však zpočátku skrýval fakt, že modelka není skutečná. Potíž nastala ve chvíli, kdy ji firmy začaly posílat oblečení a další produkty k testování. Shudu dokázala jako virtuální modelka proniknout i do časopisu Vogue, dokonce virtuálně navštívila několik módních událostí.

Noonoouri

Na rozdíl od Shudu nebo Lilmiquely se Noonoouri netváří jako reálná osoba. Je to ilustrovaná postava devatenáctileté dívky, která žije v Paříži a užívá si luxusního života. Její tvůrce, německý designér Jörg Zuber se může chlubit spoluprací s takovými značkami, jako je Saint Laurent, Gucci nebo Dior. Noonoouri přitom vyznává udržitelný způsob života. K tomu přispívá i její veganství.

A kdo další?

Společnost Lil Miquele, Shudu nebo Noonoori dělají i další virtuální influenceři. Jde například o Lailu Blue z Dubaje s instagramovým profilem chasing.laila, japonskou influencerku s profilem Imma.gram nebo americkou Brenn.gram. Své zástupce mezi virtuálními influencery mají i muži, příkladem za všechny je Blawko22.

PODÍVEJTE SE NA VIRTUÁLNÍ INFLUENCERY DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu