Close search

Neuvěřitelné rituály zakladatele Twitteru. Užívá si ledové koupele a několik dní nejí

Instagram Zdroj: Instagram

To, že zakladatelé nadnárodních společností a úspěšných podniků jsou výjimeční lidé, je celkem jasné. Individualita mnohých se ale natolik liší od běžného života většiny lidí, že občas budí dokonce údiv. Zakladatel Twitteru je jedním z lidí, u kterého si řeknete, jak asi svůj vytížený život zvládá? Jack Dorsey má ale přesný plán, i když trochu neobvyklý.

Magnáti ze Silicon Valley jsou proslavení svým neobvyklým životním stylem. A rozhodně není řeč o penězích. Zakladatel sociální sítě Facebook, Mark Zuckerberg jí například pouze maso ze zvířat, které vlastnoručně porazil. Steve Jobs se proslavil tím, že mohl celé dlouhé týdny jíst pouze jeden druh potravin. Přesto zakladatel sociální sítě Twitter, Jack Dorsey, svůj svérázný životní styl vytáhl o úroveň výš.

Jídlo jen minimálně

Dorsey se podělil o to, jak se ve svých dvaačtyřiceti letech stravuje a co dělá, aby si zachoval dobrou fyzickou kondici. Muž, jehož majetek se odhaduje na 5,3 miliardy dolarů, moc peněz za jídlo neutrácí. Nikdy si totiž nedává snídani ani oběd, naopak si ale pořádně užije celkem velkou večeři, která může zahrnovat rybu, kuřecí maso, nebo hovězí steak. Na dezert si pak dává různé bobule, nebo si večeři zpříjemní sklenkou červeného vína. Pokud se ale jedná o páteční večer, tak i tehdy vynechá jídlo. Nejí žádné potraviny ani po zbytek víkendu a teprve v neděli večer si dá své první jídlo. 

Zakladatel Twitteru se přiznal, že když tento režim vyzkoušel poprvé, tak se na třetí den cítil skutečně špatně. Měl dokonce i halucinace. Ale když si tento rituál několikrát zopakoval, tak zjistil, že mu to přináší určitou svobodu a prý si uvědomil, jak moc se naše životy točí kolem konzumace potravin.

Studená sprcha

Dorsey si také velice užívá hydroterapii. Má dokonce svůj vlastní systém, který mu údajně velice vyhovuje. Každý den v pět ráno jde na 15 minut do sauny a potom si dá ledovou sprchu, kdy teplota vody nepřesahuje 2°C . Tuto proceduru opakuje dokonce třikrát. Magnát si také velice užívá meditace, kdy se jí věnuje jednu hodinu ráno před začátkem pracovního dne a jednu hodinu večer, než jde spát. Večerní meditace je pro něj údajně náročnější jak fyzicky, tak i psychicky. 

Dříve si Dorsey také užíval procházky do práce, kdy mu cesta do kanceláře trvala přibližně hodinu a patnáct minut. Chtěl si tak každý den užívat slunečného počasí a načerpat z něj energii. Nyní ale tento rituál vzdal a pracuje z domu. Nahradil ho i každodenním intenzivním tréninkem. Což lze pochopit i při tak neobvyklém režimu, jaký už má. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu