Close search

Stěhujete se pryč? Poradíme, jak si udržet přátelství na dálku

Pixabay

Najít během života skutečného přítele, se nepoštěstí každému, proto je třeba si podobný vztah udržovat. Práce nebo rodina můžou ale jednoho z přátel zavést i na druhý konec světa, dá se i v takovém případě přátelství udržet?

I když jeden z vás musel odjet, nebo se odstěhovat, neznamená, že přátelství je konec. Přesto bude zapotřebí určité plánování a snaha si vůbec společný kontakt udržet. Protože po novém odloučení přijdou změny, na které jste třeba i jako nejlepší přátelé nebyli zvyklí, ani připravení.

Domluvte si systém

Pokud se jedná o stěhování do vedlejšího, vaše plánování komunikace nebude tak náročné. Když se ale stěhujeme do jiné země, která se ještě bude nacházet v jiném časovém pásy, může být problém zvládnout i krátký telefonát. Tahle situace není ničí chybou, jednoduše velké množství povinností a časová pásma vás budou velmi omezovat, ale i to se dá zvládnout. Domluvte si s kamarádem systém komunikace, který bude vyhovovat vám oběma. Sjednejte si vždy dopředu čas a datum, které budou vyhrazeny pouze vám.

Více neznamená lépe

Nesnažte se se svým přítelem zůstat v kontaktu každý den za každou cenu. Důležité jsou informace, které si předáváte a jaké pocity vám společná komunikace přináší. Příliš časté zprávy nebo telefonáty, které vám budou zasahovat do vašich povinností a budou vám způsobovat komplikace, k ničemu dobrému nepřivedou.

Zvolte formu

Žijeme ve světě sociálních sítí, takže si rozhodnete nemusíte pouze volat, nebo psát zprávy. Posílejte si fotografie, gify, nebo například odkazy na zajímavé články. Pravidelnost a systém je sice v udržení dlouhodobého vztahu důležitý, ale pomocí entusiasmu nic nezkazíte.

Důležitá data

Výročí, narozeniny, svátky a všechny podobné dny a data pro vás nyní budou ještě důležitější, než kdy předtím. Poznamenejte si v kalendáři všechna důležitá data a nezapomínejte na ně. Pokud se bude pro vašeho přítele jednat o výjimečný den, můžete ho překvapit pomocí originálního přání, které pošlete klasickou poštou. Bude to neobvyklý způsob pozornosti, který váš kamarád ocení.

Nejčtenější články