Close search

Pozor na prázdninové zloděje. Jak zabezpečit svůj domov před dovolenou?

Pixabay

Zloději se těší na období dovolených stejně jako běžní lidé. Takže pokud se chystáte své obydlí na nějaký čas opustit, ujistěte se, že jste svůj majetek řádně zabezpečili.

Říká se, že pokud se zloděj do domu, či bytu, nedostane během prvních pěti minut pokusu o vloupání, pak svůj akt s velkou pravděpodobností vzdá. Začněte tedy tím, že se ujistíte, zda jste skutečně pořádně zamkli a zavřeli veškerá okna, vchodové i interiérové dveře, garáže, sklepy i branky.

Žádné sociální sítě
Je samozřejmé, že se na svoji dovolenou těšíte, ale pokud nechcete dávat zlodějům zbytečné informace o tom, kdy nebude doma, tak své plány na nezveřejňujte na sociálních sítích.

Vyzrajte na zloděje
Před dovolenou se rozhodně vyplatí si pořídit spínače světel, které budou simulovat vaši přítomnost v domě a v pravidelných intervalech rozsvěcet světla v nemovitosti. Také si můžete pořídit tzv. „elektronického hlídacího psa“, který velmi věrohodně napodobuje štěkot živého psa.

Ochrana oken
Zloději velmi často používají pro vniknutí do domu či bytu okna. Zkuste tedy vyměnit běžné kování za bezpečnostní. Samozřejmě jsou dobrou, ale náročnější, investicí bezpečnostní okna, můžete si ale také pořídit čidla, která jsou napojená na bezpečnostní zařízení, nebo fungují jako součást chytré domácnosti.

Bezpečné dveře
I když se opět jedná o větší finanční investici, vložení peněz do bezpečnostních dveří a zámků se vám může jednou vyplatit. Většina vloupání totiž probíhá přes vchodové dveře. V takovém případě je možnost si pořídit kvalitní bezpečnostní dveře. Ty bývají často napojeny na elektronický zabezpečovací systém, který je propojený s bezpečnostní agenturou. Pokud tedy dojde k otevření dveří, agentura se během vaší nepřítomnosti o daném problému dozví.

Nejčtenější články