Close search

Narodil se ve srubu, který si sám postavil… Vtipy opředený Chuck Norris slaví 79! Víte, že má indiánské předky?

Archiv

Pro všechny už asi navždy zůstane zapsaný jako Walker, Texas Ranger. A také jako ten, o kterém se říká nespočet vtipů. Pětinásobný otec Chuck Norris a tvůrce vlastního bojového umění dnes slaví 79. narozeniny. Co o něm nejspíše nevíte?

Podívejte se do galerie na nejpovedenější vtipy o Chucku Norrisovi.

Je to jediný člověk, který předběhne vlastní stín. Jako jediný dojel na konec kruhového objezdu. A když dělá kliky, nepotřebuje k tomu ruce. Ano, podobných vtipů o Chucku Norrisovi jsou stovky, možná i tisíce. Když se ale 10. března 1940 v Oklahomě ve Spojených státech jako nejstarší ze tří synů narodil, jmenoval se ještě Carlos Ray. Tak zní jeho vlastní jméno.

Jeho otec byl příslušníkem indiánského kmene Cherokee a matka byla irská baptistka. Norris sám sebe označil za plaché dítě, které tehdy nikdy v ničem nevynikalo. Leda snad v péči o sourozence. Otec byl totiž alkoholik, který se doma moc nezdržoval, a o mladší bratry se staral právě Chuck. Ve dvanácti letech se s matkou a sourozenci přestěhovali do Kalifornie. 

Trénoval v armádě

Po střední škole se oženil se svou první velkou láskou Diannou, se kterou má tři děti, a vstoupil do služeb amerického letectva. Zatímco byl umístěn na letecké základně v Jižní Koreji, zdokonaloval se v bojových uměních. V roce 1962 službu opustil a začal pracovat jako učitel karate. A stal se úpěšným podnikatelem.

V šedesátých letech otevřel Norris více než třicet škol karate. V roce 1968 získal karatistický titul mistra světa ve střední váze. A udržel si ho až do roku 1974, kdy odešel do sportovního důchodu. Norris vyučoval i řadu známých osobností – například Priscillu Presley nebo herce Steva McQueena, který byl i jeho dobrým přítelem. Právě on přivedl Chucka k herectví.

V roce 1972 si Norris zahrál svou první filmovou roli – po boku Bruce Leeho ve filmu Cesta draka. Následovala řada úspěšných snímků – například Delta Force, Nezvěstní v boji, Osamělý vlk McQuade a další. Poté šla jeho sláva poněkud do ústraní, ovšem jen do roku 1993, kdy se objevil jako Cordell Walker v hlavní roli populárního seriálu Walker, Texas Ranger, který se natáčel do roku 2001. Pro nás Čechy je zajímavý ještě jeden moment – to když vystupoval v reklamách na jednoho z tuzemských mobilních operátorů… 

V roce 1990 založil bojové umění Chun Kuk Do, které kombinuje hned několik stylů. Po světě existují desítky škol, v Evropě například v Norsku, a v Chun Kuk Do se dokonce pořádá i mistrovství světa. V roce 1998 se pak Chuck Norris znovu oženil. Tentokráte s bývalou modelkou Gennou O’Kelly. V roce 2001 se jim narodila dvojčata.

Hrdina bezpočtu vtipů

Chuck Norris se stal námětem stovek krátkých vtipů. Tzv. fakta o Chucku Norrisovi (anglicky Chuck Norris facts) jsou všechna veskrze na téma jeho smyšlené dokonalosti. Podívejte se do galerie, vybrali jsme pro vás ty nejpovedenější!

Nejčtenější články