Close search

Líbánkový dům Johna a Jacqueline Kennedyových je na prodej za tři miliardy korun

Jade Mills Estates Zdroj: Jade Mills Estates

Jmenuje se The Beverly House, kdysi v něm bydlel mediální magnát William Randolph Hearst s herečkou Marion Davies a posloužil také jako lokace mnoha slavným filmům. Kus hollywoodské historie se na trhu realit snaží změnit majitele už dvě dekády.

Dům byl postaven v roce 1927 pro Miltona Getze, výkonného ředitele Union Bank & Trust Co., a podílel se na něm významný americký architekt Gordon Kaufmann. Ten je mimo jiné autorem ohromné Hooverovy přehrady nebo ikonického kina Hollywood Palladium na Sunset Boulevardu.

Střídání miliardářů

William Randolph Hearst koupil The Beverly House v roce 1947 za 120 000 dolarů a žil tam s herečkou Marion Davies, na jejíž kariéru dohlížel osobně, až do své smrti v roce 1951. Později nemovitost vlastnil novinový magnát Carl Rand a nejdéle, až čtyři dekády, patřila finančníku Leonardu Rossovi, který si ji zařadil do portfolia v roku 1976.

Když se v roce 2007 The Beverly House dostal na trh za cenu 165 milionů dolarů, byl považován za nejdražší rezidenční nemovitost v USA. Rossovi se jí ale nepovedlo zbavit ani za sníženou cenu 95 milionů z roku 2010. Krátce na to se znovu objevila na trhu, tentokrát za cenu vyšší o 40 milionů. Deník Los Angeles Times v roku 2016 publikoval text, v němž zmiňuje, že Ross nemovitost prodává za astronomických 195 milionů. Bylo možné nabídnout i o dvacet milionů méně, ale v tom případě by součástí prodeje nebyl dům pro hosty se sedmi ložnicemi. Před dvěma roky to Ross zkoušel za 135 milionů, ale rovněž neuspěl.

Loni na podzim požádal o ochranu majetku před věřiteli, přičemž uvedl závazky ve výši 75 milionů dolarů. The Beverly House je nyní znova na trhu, tentokrát za 125 milionů dolarů (přibližně 3 miliardy korun).

Hollywoodská historie

Pozemek o rozměrech 26 000 metrů čtverečních zabírá z velké části hlavní dům ve tvaru H, který má 18 ložnic a apartmánů, 25 koupelen, 12 krbů, plavecký bazén, venkovní terasu s posezením pro 400 lidí a dvě kina. K tomu patří tenisový kurt s osvětlením, sedmipokojový dům pro hosty a, jak už je dnes v lukrativních oblastech běžné, také mimořádně zvýšená bezpečnostní opatření.

I když jeho současný majitel Leonard Ross panství mírně přestavěl, nádech klasického Hollywoodu se nevytratil a je v jeho zdech, rozmáchlosti a architektuře přítomen dodnes. Dlouhé kolonády, široké balkony, klenutá francouzská okna, dvoupatrová, dřevem obložená knihovna, kaskádové vodopády...

Večírky plné hvězd

Odehrála se tu spousta velkolepých večírků s největšími hvězdami své doby. John a Jacqueline Kennedyovi v něm strávili líbánky v roce 1953 a později jim nemovitost sloužila jako základna v průběhu prezidentské kampaně na Východním pobřeží.

Neunikl ani pozornosti filmařů a v legendárním snímku Kmotr (1972) v něm bydlí producent Jack Woltz, který odmítne nabídku na přátelství dona Corleoneho a obsazení Johnnyho Fontana do jednoho ze svých projektů. Na druhý den ráno se pak vzbudí s uřezanou hlavou své oblíbeného a drahého hřebce v posteli.

Na historii The Beverly House a jeho současnou podobu se můžete podívat do GALERIE:

 

Nejčtenější články