Close search

Leží zde vrah prostitutky i sarajevský atentátník. Z fotek bohnického hřbitova mrazí

archiv Zdroj: archiv

Bohnický hřbitov vznikl v roce 1909 a leží tam především chovanci bohnické psychiatrické léčebny. Je tu přes přes čtyři a půl tisíce hrobů. Přinášíme vám autentické fotografie z místa, které je údajně nejděsivějším místem v celé Evropě.

Leží zde "slavní" vrazi

Na bohnické hřbitově leží mimo jiné i legendy, například Gavrilo Princip, bosensko-srbský politický aktivista, který 28. června 1914 v Sarajevu spáchal atentát na následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este a jeho manželku Žofii Chotkovou.

Konspirační teorie tvrdí, že je tu pochován i vrah Otýlie Vranské. To byla slovenská prostitutka žijící v Praze, která se 1. září 1933 stala obětí brutální vraždy. Její rozčtvrcené tělo bylo odesláno ve dvou kufrech vlaky do Bratislavy a Košic. Tento zločin je pokládán za nejznámější neobjasněnou vraždu v dějinách české kriminalistiky.

Z místa mrazí

Poslední nebožtík dorazil na hřbitov na konci šedesátých let. Od té doby hřbitov chátral, a to i díky některým návštěvníkům, kteří tam rozhodně nechodili truchlit.

A protože se hřbitov přes padesát let nepoužívá, ztratila se spoustu věcí. Kříže lidé rozkradli a prodali do železa, pomníčky zase skončily na stavbách jako materiál na schody. Podle některých zpráv se z bohnického hřbitova stalo i místo, kam chodí zvláštní skupinky lidí provádět různé satanské rituály.

Hřbitov si změny nepřeje

Jiří Vítek, který se o bohnický hřbitov stará a snaží se ho rekultivovat, tvrdí, že tvář hřbitova měnit nechce, poněvadž si to ani sám hřbitov nepřeje. Nechce proto upravovat chodníčky, dodávat nové lavičky. Spousta lidí, kteří hřbitov navštívili, vypovídají, že přítomná atmosféra z nich vysála energii, začali pociťovat nevysvětlitelné bolesti a zlobila je elektronika.

NA SNÍMKY BOHNICKÉHO HŘBITOVA SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu