Close search

Levnější dovolená? Tyto věci dělají zkušení cestovatelé, aby ušetřili

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Cestování do neznámých zemí přináší životní zážitek na straně jedné, na straně druhé pak pořádnou ránu pro váš bankovní účet. Přesto existují triky, nebo spíše rozhodnutí, díky nimž lze na cestách ušetřit nemalé peníze.

Poznávání světa může cestovatele a dobrodruhy stát mnoho peněz. Víte ale, že vždy se dá ušetřit?

Místní hotovost

Když cestujete po světě, určitě se setkáte i s jinou měnou. Při platbách v obchodech se ale může stát, že budete tratit kvůli nevýhodnému kurzu nebo poplatkům. Abyste se této situaci vyhnuli, vždy když v obchodě platíte za nákup s pomocí vaší karty, zvolte si možnost platby v místní měně. Pokud to totiž neuděláte, obchodník si může pro vaši platbu určit kurz a podobný nákup může být ve výsledku velmi nevýhodný. Také se snažte vybírat najednou větší množství financí z bankomatu, případně vždy hotovost vyměnit v důvěryhodné a oficiální směnárně na místní měnu.

Výhodné volání

Před cestou do zahraničí vždy navštivte kancelář nebo internetové stránky vašeho mobilního operátora a informujte se, jaké jsou podmínky pro volání mimo domov a zda můžete na dobu vaší cesty získat lepší tarif. Pokud jste tuto část před odjezdem nestihli, prostě si po příjezdu na místo kupte SIM kartu od prověřeného místního operátora.

Příruční zavazadlo

Pokud budete cestovat letadlem a neplánujete několikatýdenní dovolenou, vezměte si místo kufru pouze příruční zavazadlo. Ušetříte tak na letištních poplatcích, protože nebudete muset platit za odbavené zavazadlo.

Jídlo a voda

Zkuste se během cesty čas od času stravovat mimo fastfoody nebo restaurace. Pokud vám podmínky ve vašem obydlí dovolí, uvařte si jídlo sami. Zpravidla to bude zdravější a levnější varianta než jakákoliv rychlá večeře. Také se vyplatí nosit si vodu s sebou v lahvi. Vždy tak budete mít po ruce vlastní pití, abyste tělu doplnili tekutiny a nebudete muset zbytečně utrácet v obchodech za předražené plastové lahve.

Mimo sezónu

Pokud jsou země, které chcete navštívit, oblíbenou destinací turistů, jeďte na dovolenou mimo sezónu. Během sezóny, kdy vámi vybranou destinaci navštěvuje nejvíce lidí, reálně hrozí, že ceny za služby i jídlo budou mnohem vyšší než normálně.

MÁTE RÁDI TROCHU MRAZIVÉ VÝLETY? V GALERII NAJDETE TIP NA OSTROV, KTERÝ SLOUŽIL JAKO VĚZENÍ PRO "MORÁLNĚ VADNÉ" ŽENY:

Nejčtenější články