Close search

Letní potravinová sbírka pomohla tisícům rodinám v nouzi!

Tesco Zdroj: Tesco

Doposud největší a nejdelší potravinová sbírka ve střední Evropě potvrdila závazek společnosti Tesco soustavně podporovat místní komunity. Výjimečná sbírka potravin pomáhala rodinám, které se z důvodu pandemie dostaly do obtížné životní situace, po celé léto. Společnost Tesco zahájila sbírku jako pohotovou reakci na koronavirovou krizi – od 19. června do konce srpna se zapojilo všech 186 obchodů Tesco po celé České republice. Darované potraviny pomohly tisícům rodinám. Potravinová sbírka navazovala na mimořádný potravinový dar v celkové výši 4,5 milionu korun, které Tesco v průběhu dubna a května darovalo potravinovým bankám.

Společnost Tesco dokázala uspořádat nebývalou sbírku potravin ve všech svých obchodech v extrémně krátké době s cílem poskytnout pomoc těm, kteří to skutečně potřebují. Ekonomické dopady koronavirové krize ovlivňují stále více lidí v celé zemi. Těm nejzranitelnějším – seniorům, matkám samoživitelkám, mladám rodinám – poskytlo Tesco prostřednictvím místních potravinových bank na začátku pandemie rychlou pomoc v podobě 125 tun trvanlivých potravin v hodnotě 4, 5 milionu Kč. Následně se Tesco rozhodlo dát zákazníkům příležitost zapojit se do pomoci lidem v nouzi v blízkém okolí. V rámci desetitýdenní potravinové sbírky mohli zákazníci darovat trvanlivé potraviny v kterékoliv prodejně v republice na speciální sběrná místa za pokladnami v prodejnách.

Díky letní potravinové sbírce jsme mohli ještě více pomoci lidem v nouzi a nashromážděných bezmála 21 tun potravin, které představují téměř 50 000 porcí jídla, je bezpochyby skvělý výsledek. Ve společnosti Tesco říkáme, že „každá malá pomoc může mít velký význam“ a naše speciální sbírka potravin je tedy skutečným ztělesněním našeho přístupu. Nesmírně si vážíme daru každého jednotlivého zákazníka. Stejně tak děkujeme našim kolegům z Tesca za jejich podporu sbírky. V neposlední řadě chceme poděkovat našim partnerům z potravinových bank a dalším charitativním organizacím. Díky jejich zapojení jsou darované produkty bezpečně a rychle distribuovány těm, kteří to nejvíce potřebují, “ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Jsme velmi vděční společnosti Tesco za tak rychlou reakci na krizi způsobenou pandemií koronaviru. Mnoho rodin i jednotlivců se v posledních měsících dostalo do finanční krize z důvodu ztráty zaměstnání. Díky společnosti Tesco a jejím zákazníkům jim můžeme pomoci překonat to nejhorší období, než se jejich život zase vrátí do normálních kolejí. Všechny darované potraviny průběžně distribuujeme rodinám v nouzi, seniorům, lidem bez domova a dalším, kteří se ocitli v nelehké životní situaci, “uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Společnost Tesco si uvědomuje, že lidem v nouzi je potřeba pomáhat dlouhodobě. Proto nadále pokračuje v každodenním darování potravinových přebytků potřebným. Například za uplynulý rok darovalo Tesco potravinovým bankám na podporu potřebným 1 188 tun, což představuje přes 2,7 milionů porcí jídla. Mimořádná letní potravinová sbírka navazuje na tradici pravidelných potravinových sbírek, do kterých se Tesco již 7 let zapojuje v celé České republice, a pomáhá tak poskytnout potraviny těm, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Nejčtenější články