Close search

Leonardo DiCaprio jí zeleně: Investoval do veganského fastfoodu Lewise Hamiltona z Formule 1

Profimedia Zdroj: Profimedia

Leonardo DiCaprio se dlouhá léta věnuje životnímu prostředí a jeho zlepšení. Nyní si podle agentury Bloomberg může přičíst i roli investora do společnosti jezdce Formule 1 Lewise Hamiltona.

Slavný herec investoval koncem dubna neupřesněnou částku do britské společnosti Neat Food Co., která se věnuje veganskému jídlu a používá rostlinné náhražky masa a vajec. Teď se chystá na expanzi do Severní Ameriky.

Leonardo DiCaprio a Lewis Hamilton

Neat Food Co. je vlastně fastfood, který ale nabízí rostlinné verze klasického rychlého občerstvení. Společnost vstoupila na britský trh v roce 2019 a u jejího zrodu stál jezdec Formule 1 Lewis Hamilton. Leonarda DiCapria oslovil závazek učinit potravinový řetězec udržitelnější.

Narušení našeho potravinového systému udržitelnými alternativami je jedním z klíčových způsobů, jak můžeme změnit snižování globálních emisí,“ stojí v DiCapriově prohlášení k investici. Příklon k alternativním proteinům považuje za průkopnický a skvělý příklad řešení, které je nutno posouvat vpřed. I díky jeho investici plánuje Neat Food otevřít v Severní Americe až 1000 poboček do roku 2030.

Neat Food začínal s hamburgery s „masem“ od Beyond Meat, což je i v České republice dostupná rostlinná náhražka hovězího masa. Pak přešel na vlastní produkt. Nyní chystá třeba rostlinné kuřecí placičky nebo párky v rohlíku. 

V nedávno otevřené restauraci v centru Manhattanu stojí dvojitý hamburger s veganským sýrem, hořčicí a domácí omáčkou 12 dolarů (asi 280 korun). Podle agentury Bloomberg sice hamburger od Neat Food masožravce neuchvátí, má žvýkací texturu jako spousta nepopsatelných veganských výrobků. Ale umělé drůbeží maso jim prý jde lépe.

Zdroj informací:
Eatthis.com: Leonardo DiCaprio Just Invested In This Fast-Food Company


Nejčtenější články