Close search

Legendární Simpsonovi baví svět už 30 let. V seriálu vystupovali Michael Jackson i Metallica

Fox Zdroj: Fox

Žlutá americká rodinka, která žije ve městě Springfied, nás nutí se smát již celých 30 let. Zábavný a satirický seriál, který vysílá stanice Fox, se proslavil hlavně díky ústředním postavám představujícím jedny z nejběžnějších archetypů v lidské společnosti. Tvůrci seriálu Matt Groening a James L. Brooks si mohou blahopřát, že tento maraton vydrželi. Jak ale začínali?

Kdo by neznal tlustého a líného otce rodiny Homera, pracovitou a krásnou Marge, chytrou Lízu, lumpa Barta a malou Maggie. Svět Simpsonových sice začínal pomalu a nejistě už v roce 1987, kdy jejich výrazně kratší díly byly vysílány v pořadu Traceyho Ullmana, brzy ale dostali prostor ukázat, co se v nich skutečně skrývá.

Tvůrci Matt Groening, producent James L. Brooks, Al Jean a Sam Simon využili potenciálu naplno a Simpsonovi se od 18. prosince 1989 těší obrovské divácké přízni. Mají velkou základnu fanoušků, kteří skupují vše, co na sobě nese jejich jméno. Díky svým úspěchům a originálním nápadům se Simpsonovi stali nejdéle vysílaným televizním seriálem v historii.

Seriál se proslavil svým satirickým a často velice kritickým přístupem k moderní společnosti a konceptu rodiny. Nikdy se nevyhýbal kontroverzním tématům, otázkám sexuality, migraci a rozhodně si vždy posvítil na mnohé politiky.

V seriálu se za posledních 30 let objevilo velké množství celebrit a celosvětově známých osobností. Ať už jednalo o Britney Spears, Stephena Hawkinga, Rolling Stones, Mela Gibsona nebo Metallicu, tak si známé nenechali ujít možnost osobně svoji žlutou kreslenou verzi v seriálu namluvit.

Avšak jeden z dílů tohoto seriálu se v poslední době dočkal negativní pozornosti kvůli osobě popového krále Michaela Jacksona. Film z produkce HBO Leaving Neverland obsahuje výpovědi mužů, kteří uvádějí, že je jako malé děti Jackson zneužíval. V reakci na tuto situaci díl, kde Michael Jackson ozvučoval postavu muže z psychiatrické léčebny, autoři stáhli.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu