Close search

Legendární proroctví jasnovidců: Která se skutečně vyplnila?

pinterest.com Zdroj: pinterest.com

V průběhu dějin se odehrálo mnoho zlomových událostí, které otřásly lidstvem a které se nedaly předvídat. O některých situacích však věděl úzký okruh lidí, kteří mají dar vidět některé okamžiky dřív než nastanou. Jasnovidci. Které předpovědi zásadních událostí, jež změnily lidstvo, se vyplnily?

Nostradamus (1503-1566)​

Snad nejznámějším prokrokem všech dob byl Nostradamus. Původním povoláním byl lékař, sepsal rozsáhlou sbírku předpovědí, mezi kterými byl katastrofický požár Londýna, který se v roce 1666 skutečně stal, potom také předpověděl Francouzskou revoluci, Napoleona, Hitlera a obě světové války.

Edgar Cayce (1877-1945)

V první polovině 20. století žil “spící prorok” Edgar Cayce. Ten se uměl uvést do vědomého spánku, ve kterém viděl vize. Předpověděl krach na burze a finanční krizi v roce 1929 i druhou světovou válku. Také říkal, že bude krev moci sloužit k diagnostice nemoci.

Jeane Dixonová (1904-1997)

Slavná americká jasnovidka Jeane Dixonová varovala Johna F. Kennedyho před listopadem 1963, ale prezident tomu nepřikládal žádnou váhu. K těmto typům varování vždy poznamenal: “Když tě budou chtít dostat, tak tě dostanou.”

Svědkové vypověděli, že Jeane Dixonová byla 22 .listopadu, v den kdy mělo k atentátu dojít, extrémně nervózní. Když se jí lidé ptali na důvod, odpověděla: “Prezidentovi se dneska stane něco strašného.”

Jeane Dixonová údajně předpověděla i smrt Martina Luthera Kinga, Móhandáse Gandhího i Roberta Kennedyho, stejně jako sebevraždu Marylin Monroe.

Další americký prezident Franklin Delano Roosevelt si nechal zavolat paní Jeanu do Bílého domu, aby mu předpověděla, jak dlouho bude ještě žít. I když mu to zpočátku říct nechtěla, na jeho nátlak mu sdělila pravdu. A to, že bude žít ještě 6 měsíců. Skutečně zemřel 12. dubna 1945.

Světem oběhlo i varování paní Dixonové o hrozící katastrofě Apolla IV. O měsíc později 27. ledna 1967 skutečně posádka zahynula na palubě kosmické lodi. Dixonová dokonce předpověděla příčinu tragédie, jako “špatné dráty” a “nástroj na špatném místě”, což se skutečně ukázalo jako důvod katastrofy.

Baba Vanga (1911-1996)

Bulharská jasnovidka Evangelie Gušterová měla ve svých proroctvích až 80% úspěšnost. Jako malá holčička přišla o zrak při bouřce a od té doby začala mít vize. Předpověděla druhou světovou válku, útoky na New York 11. září 2001, potopení ruské jaderné ponorky Kursk i smrt princezny Diany.

Vědma zemřela v roce 1996, ale její proroctví se stále naplňují. Baba Vanga předpověděla i začátek třetí světové války, který měl padnou na rok 2010. Její tvrzení se zcela nepotvrdilo, ale nedá se říct, že by byl na světě úplný mír. V současné době můžeme mluvit o kybernetické a informační válce. Baba Vanga tedy nebyla s touto věštbou úplně mimo.

Předpověděla i vystoupení Británie z Evropské unie, tzv. Brexit a v roce 2019 podle ní dojde k velkém přírodní katastrofě v Asii, k pádu meteoritu v Rusku a pozor by si měl dávat americký prezident na svoji rodinu. Prý jim hrozí autonehoda.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu