Close search

Legendární film Souboj Titánů: Nenávist mezi herci ničila natáčení

archiv Zdroj: archiv

Výpravná fantasy pohádka Souboj Titánů vycházející z řecké mytologie si od dob prvního uvedení v kinech získala po celém světě miliony fanoušků. A přitom chybělo jen málo a přelomový snímek, který dnes můžete vidět v televizi, se vůbec nezačal natáčet.

Příběh, který vychází z řecké mytologie, vypráví o tom, jak král z Argosu nechal svou dceru Danae a jejího syna Persea uložit do truhly a vyslal je po moři vstříc osudu. Netušil totiž, že otcem chlapce je samotný vládce bohů Zeus, který vše sledoval ze své hory Olymp. Králi se chtěl za jeho konání pomstít, a tak na město Argos vyslal hrozivého Krakena. Tolik o filmu, který svými efekty dalece překonal dobu, v níž byl zfilmován, ví asi každý divák. Co ale málokdo tuší, je fakt, že se film málem přestal natáčet jen záhy po první klapce. A důvod? Slavná Ursula Andressová se přímo nesnášela s hlavním hrdinou v podání Harryho Hamlina.

Arogantní hvězda

Zejména díky své vysoustružené postavě dostal hlavní roli v Souboji Titánů začínající Harry Hamlin. Herec, kterého si vybral sám režisér snímku Desmond Davis. Ale hned krutě narazil, a to u jedné z hlavních hereckých hvězd filmu Ursuly Andressové.

Ta byla již velmi slavná a s hereckým „uchem“ odmítla hrát na jednom placu. „Nejdříve se mě snažila přimět, abych hlavní roli přeobsadil. To jsem ale odmítl. Tak se snažila mě donutit, abychom natáčeli odděleně. Měla dost šílené požadavky. Nejdříve jsem se jí snažil vysvětlit, že má hrát a nestarat se o práci režiséra. Jenže neustále stupňovala své požadavky. Když jsem jí nevyhověl, jednoho dne prostě nedorazila na natáčení se vzkazem, že dokud bude u filmu ta nula, nebude tam prostě hvězda,“ vzpomínal po letech v rozhovoru pro časopis People režisér Davis.

Marně se snažil tehdy krásnou Ursulu Andressovou přesvědčit, aby dala mladému Hamlinovi šanci, že je talentovaný herec. Ursula nedorazila na natáčení celý týden. A když se jí režisér náhodou dovolal, jen křičela do telefonu, že s tím nýmandem ji nikdo na natáčení neuvidí. Jen výhrůžky, že zaplatí opožděnou výrobu, přinutily Andressovou k návratu na plac.

Z nenávisti k lásce

Co následovalo, zní jako z hloupé telenovely. Pomalu stárnoucí herečka se totiž do mladého herce nakonec zamilovala. Zlí jazykové nicméně tvrdí, že ho milovala od počátku, a proto dělala tak hrozné obstrukce, aby si pravdu nemusela přiznat.

Ať tak či onak, historka je o to pikantnější, že Hamlin v té době chodil s další protagonistkou, a to známou britskou herečkou Maggie Smithovou. Před zraky celého filmového štábu tak kvetl klasický milostný trojúhelník.

Msta může za zmařenou kariéru

Zatímco Ursula svou náklonnost stále ještě tajila, Hamlin se aférou chlubil, kudy chodil. Že neuměl zavřít pusu, mělo za následek, že se jeho slibně započatá kariéra nikdy pořádně nerozjela. Po Souboji Titánů hrál především v druhořadých filmech a výhradně vedlejší role.

„Ursula v tom určitě měla prsty. Ženy jsou velmi vynalézavé, co se týče pomsty. Když jí došlo, že není jediná, kdo s Hamlinem chodí, začala se mstít. Volala na castingy, aby s ním nehráli, stěžovala si na jeho manýry, prostě ublížená a odkopnutá milenka. Role, na kterou nebyla sexbomba Andressová připravená a kterou dosud neznala. Že se chová pošetile, k tomu se přiznala jen jednou, a to ještě omylem na tiskovce k uvedení filmu. Tam řekla, že i přes značné pnutí před kamerou vznikl velmi dobrý film. Všichni jsme dobře věděli, co tím pnutím myslela,“ komentoval aféru jak z mýdlové opery režisér Desmond Davis.

ZAJÍMAVOSTI O SNÍMKU, KTERÝ BYL PŘELOMOVÝ PŘEDEVŠÍM SVÝMI EFEKTY, SE PODÍVEJTE DO GALERIE:

Nejčtenější články