Close search

Léčení v ložnici: Milování podle odborníků pomáhá s menopauzou, ucpaným nosem a zdravím srdce

Unsplash Zdroj: Unsplash

Podle různých studií může orgasmus nahradit nosní sprej a uvolnit nos příjemnějším způsobem. Jaké další výhody mají ložnicové hrátky?

Kaye Wellingsová, profesorka sexuálního a reprodukčního zdraví na London School of Hygiene and Tropical Medicine, řekla, že je normální, že zdraví není na prvním místě, pokud jde o sex. „Ale imunita, kardiovaskulární zdraví a deprese jsou jen některé z oblastí, kde studie naznačují, že sexuální aktivita může mít přínos," řekla pro Daily Mail.

Intimnosti a zdraví

Britský list The Sun posbíral další studie, které se věnují pozitivnímu vlivu intimností na zdraví. Podle studie publikované v periodiku Psychological Reports pohlavní styk ve frekvenci 1-2krát týdně zvyšuje hladiny imunoglobulinu A. Ten nás, zjednodušeně řečeno, brání před infekcí.

Podle specializovaného magazínu Journal Ear, Nose & Throat je orgasmus stejně účinný jako nosní sprej. Jak je to možné? Zvýšení tělesné teploty uvolňuje hlen, zatímco zvýšená cirkulace podporuje výtok z nosu.

Dobrou zprávou je, že pravidelné dovádění může pomoci předcházet onemocněním srdce. Špatná zpráva ovšem je, že to funguje pouze u mužů. Pravidelný sex snižuje hladinu homocysteinu, látky nacházející se v krvi, která může vyvolat srdeční problémy. Předpokládá se, že muži, kteří mají více sexu, mají také lepší oběh a zdravější cévy.

Sex a menopauza

Existuje také výzkum University College London, podle kterého ženy středního věku, které si užívají pohlavní styk každý týden, mají o 28 procent menší pravděpodobnost, že zažijí menopauzu v příštím desetiletí. Pokud si dopřejí potěšení v ložnici alespoň jednou za měsíc, riziko klesá o 19 procent.

Zjištění naznačují, že pokud žena nemá sex a není šance otěhotnět, tělo se ‚rozhodne‘ neinvestovat do ovulace, protože by to bylo zbytečné,“ vysvětluje Megan Arnot z University College London a dodává, že může existovat biologický kompromis mezi investováním energie do ovulace a jinam, což je třeba udržování aktivní péče o vnoučata.

Jde vlastně o jakési klamání těla, které si pak myslí, že ještě je šance na otěhotnění. A s menopauzou nepospíchá...

Zdroje informací:
Dailymail.co.uk: Why sex twice a week is the magic medicine: Lovemaking can boost your heart, clear a stuffy nose, and even fight off Covid, study shows
Thesun.co.uk: BENEATH THE SHEETS The exact number of times you should be having sex each week to keep you healthy

Nejčtenější články