Close search

Plánování svatby je jako druhé zaměstnání. Páry často děsí množství práce

YouTube

Je celkem zvykem si myslet, že na plánování svatby se těší každá nevěsta. Výběr květin, hudby, občerstvení a samozřejmě té nejdůležitější položky jakou jsou svatební šaty, musí být přece krásný proces. Částečně to pravda je, ale objem práce, který k plánování svatby patří, mnohé páry považují za naprosto neúnosný.

I když existují společnosti, které se zaměřují na přípravu svateb, mnohé páry se rozhodnout tohoto úkolu zhostit samy. Až s postupem času zjistí, jaké množství práce a zařizování mají před sebou. Podle britského průzkumu někteří mladí lidé jsou naprosto přesvědčeni o tom, že dnešní svatební přípravy jsou mnohem náročnější než třeba před dvaceti lety.

Ukázalo se, že pár se věnuje v průměru 9 hodin dohadování o tom, jak rozsadí své svatební hosty. Šest hodin za celkovou svatební přípravu trvá výběr a aranžování květin, osm hodin jednání s kuchaři a organizace pokrmů a celých jedenáct hodin může zabrat výběr ideálních šatů.

Plánování svatby se může někdy zvrtnout v druhou plnohodnotnou práci. Mnozí budoucí manželé většinou jako první položku na seznamu mají místo, kde se svatba bude konat. V jistém smyslu to je priorita, jelikož můžete mít hezké šaty a dobrou hudbu, ale špatně vybrané místo může poškodit celkový zážitek ze svatby. Dalším bodem většinou bývají hosté a těsně za nimi následují pokrmy, které se budou na svatbě podávat.

Jsou ale záležitosti, které podle partnerů v přípravě až tak nehoří a dají se vyřešit na poslední chvíli. Průzkum ukázal, že mnohé nevěsty zařazovaly výběr účesu, nebo make-upu až na konec seznamu.

Nehledě na to, jak dlouho přípravy trvají, nejdůležitějším aspektem vždy zůstává partner, se kterým složíte slib a radost, kterou prožijete na vlastní svatbě. Jelikož veselka se musí líbit hlavně vám, každému se totiž stejně nikdy nezavděčíte.

Nejčtenější články