Close search

Kde má nevěra hranice? Pro většinu mužů není líbání s jinou ženou problém

Pixabay

Nevěra má různé formy a pro každého znamená něco jiného. Pro jednoho z partnerů může být nepřijatelné flirtování, nebo pozdní zprávy od kolegy. Ten druhý může mít mnohem benevolentnější přístup a za nevěru považovat sexuální vztah s někým jiným.

Každý vztah je specifický a páry si s postupem času utvářejí svá pravidla a zásady, kterých se ve vztahu drží. Harmonické fungování jakéhokoli mohou ale překazit konflikty. Jedním z nejčastějších důvodů pro hádky v domácnosti bývá otázka nevěry. Tu ale vnímá každý jinak a je mnohdy těžké dopředu odhadnout, jaké chování může partnera vyprovokovat ke konfliktu.

V otázce líbání má ale většina mužů jasno, to podle průzkumu nepovažují za podvádění. Celou situaci zcela jinak vnímá něžné pohlaví, pro které polibky už spadají do kategorie nevěry. Důvodem zcela opačných názorů může být odlišný přístup k intimitě.

Podle některých vztahových koučů ale líbání někoho jiného než svého partnera naznačuje nedostatek úcty ke vztahu jako takovému. Pokud totiž jednoho z milenců nezajímá, jak na danou situaci bude reagovat jeho drahá polovička, nachází se vztah v krizi. V takové situaci rozhodně radí se zamyslet, zda by rozchod nebyl vhodným řešením.

Nejčtenější články