Close search

Láska jako lék: Podle vědců mají ženatí muži zdravější srdce než svobodní mládenci

Unsplash Zdroj: Unsplash

Patrně se najdou muži, kteří to budou chtít rozporovat, ale vědci zjistili zajímavou věc. Pánové, kteří se nikdy neoženili, mají vyšší riziko úmrtí na selhání srdce než ženáči. V čem to vězí?

Existuje několik studií, podle kterých manželství posiluje zdraví a vede k delšímu životu, zejména u mužů. Manželství eliminuje osamělost a problémy s duševním zdravím, což pomáhá snižovat riziko vysokého krevního tlaku, srdečních chorob a rakoviny.

Manželství a zdravé srdce

Vzhledem k tomu, že naše populace stárne a žije déle, je důležité určit, jak ji nejlépe podpořit – a to nemusí být tak snadné jako vzít si pilulku. Musíme myslet na naše pacienty nejen z hlediska jejich zdravotních rizikových faktorů, ale také kontextu jejich života," cituje The New York Post Katarinu Leyba z University of Colorado.

Její studie pracovala údaji od 6800 lidí ve věku 45 až 84 let a porovnávala jejich zdravotní a rodinný stav. Ukázalo se, že muži s diagnózou srdečního selhání měli 2,2krát vyšší pravděpodobnost, že zemřou do pěti let, pokud byli svobodní. U mužů, kteří ovdověli, byli rozvedení nebo žili v odloučení toto riziko nebylo zvýšené.

A víte, proč je tomu tak? Jedním z vysvětlení je, že v manželství máte po svém boku někoho, kdo může sledovat vaše zdraví nebo stravu, cvičení a příjem alkoholu. A kromě toho, že vám dává svou lásku, také vám pomůže udržet si zdraví...

Zdroje informací:
Nypost.com: Getting married can lead to a longer life for men: study
Thesun.co.uk: LOVE IS THE DRUG Married men have healthier hearts and ‘half the risk’ from silent killer

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu