Close search

Lákavá dovolená podle miliardářů. Kde odpočívají nejbohatší lidé světa?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Dovolenou čas od času potřebuje každý. Mnozí si vystačí s výletem na chatu, jiní plánují náročné cesty do zahraničí. Jak cestují miliardáři, kteří rozhodně nemají hluboko do kapsy a mnohé už v životě viděli? Jaké destinace si vybrali pro letošní rok?

Čas plný odpočinku, který pomůže načerpat sílu a energii, je nutný pro správné psychické i fyzické zdraví. Proto se na vyhlídku mnoha dní strávených mimo práci a v obklopení těch nejbližších těší i miliardáři, kteří také každoročně vyrážejí na dovolenou. Kam ale jezdí lidé, kteří si mohou dovolit skutečný luxus a nemusí se omezovat otázkou financí?

Bhútán

Toto malé království, které má okolo 700 tisíc obyvatel, láká miliardáře svými přírodními krásami a množstvím chrámů, které lze v této oblasti vidět. Bhútán se nachází na východním konci himálajských hor a může tak cestovatelům nabídnout možnost horských túr. Nehledě na mnohé etnické neshody a problémy, které v zemi probíhají, je tato destinace díky svým přírodním krásám velmi vyhledávána.

Kolumbie

Tato jihoamerická republika se v posledních letech těší velké přízni turistů. A není divu. V Kolumbii mohou cestovatelé najít jedinečné propojení mnoha kultur a etnik, jako například evropské, indiánské nebo africké.

Na území Kolumbie se rozkládá amazonský deštný prales, který se stává velkým turistickým lákadlem a místní nabízejí zájemcům prohlídku safari nebo divočiny v pralese. I když je Kolumbie také nechvalně proslulá kriminální a drogovou činností, mnozí se tuto jihoamerickou zemi snaží poznat zblízka.

Island

Popularita tohoto malého severského ostrova roste každým rokem. Ve srovnání s rokem 2018 počet rezervací ubytování vzrostl podle serveru Business Insider skoro dvojnásobně. Island má totiž milovníkům krásné a neobvyklé přírody mnoho co nabídnout. Tento ostrov je vulkanicky aktivní a zájemci zde mohou vidět sopky, ledovce, fjordy, vodopády nebo lávové pustiny.

Japonsko

Další velmi vyhledávanou destinací mezi miliardáři je Japonsko. Hlavní ostrov této země nabízí mnoho luxusních zajímavostí od termálních pramenů, ve kterých se koupou makakové červenolící, až po možnost zalyžovat si v olympijském Naganu. V některých místních hotelech může jedna noc vyjít i na 22 tisíc dolarů (495 tisíc korun).

Egypt

Ve srovnání s Islandem se Egypt může těšit ještě většímu zájmu turistů, jelikož množství rezervací ubytování se podle serveru Business Insider od roku 2018 dokonce ztrojnásobilo. Egypt díky své jedinečné historii a velkému množství kulturních památek může cestovatelům nabídnout skutečně velké množství zajímavostí. Někdo si může vybrat plavbu lodí po Nilu mezi Luxorem a Asuánem se zastávkami u starodávných chrámů. Další se může uchýlit do nově zrekonstruovaného Egyptského muzea, které láká na nevšední výhled na pyramidy v Gíze, ale také na více než 100 tisíc archeologických artefaktů.

Prohlédněte si nejvyhledávanější milionářské destinace pro dovolenou alespoň na obrázcích. Příležitost máte v naší fotogalerii. 

Nejčtenější články