Close search

Lady Diana: Získala si celý svět, ale psychická nevyrovnanost a nepřijetí královské rodiny ji provázely celý život

Facebook Zdroj: Facebook

Znal ji celý svět, byla krásná navenek, ale obrovskou krásu skrývala také uvnitř. Měla pochopení pro každého člověka bez rozdílu národnosti, náboženství či barvy pleti. Přestože pocházela z aristokratické rodiny, potýkala se celé manželství s princem Charlesem s nepřijetím a nepochopením ze strany královské rodiny.

Nešťastné dětství

Diana Frances Spencerová se narodila 1. července 1961 do aristokratické rodiny Spencerů. Dětství neměla příliš šťastné. Její otec matku občas bil a Diana bývávala těmto incidentům přítomna. Sama vzpomínala, že vídala matku často plakat. V rodině Spencerových chyběla stabilita, chůvy se u dětí střídaly příliš často a malá Diana si k nikomu nevytvořila hlubší citový vztah. Když bylo Dianě 16, začal na jejich sídlo Althorp jezdit princ Charles a budoucí princezny si všiml. Charlesovi bylo tehdy 29 a cítil tlak ze strany rodiny i veřejnosti, že by se už měl oženit. Diana se do Charlese zamilovala, i když dle jejích slov necítila mezi nimi zpočátku žádnou fyzickou přitažlivost.

Svatba jako formalita

V Dianiných 19 letech se za Charlese provdala, a tím pro ni začal boj o přežití. Zájem médií o její osobu prudce vzrostl, což bylo pro dívku, která dosud pracovala jako učitelka ve školce, nevídané. Brzy po svatbě otěhotněla. Celé těhotenství ji provázely nevolnosti a začaly se projevovat neshody s manželem. Brzy pochopila, že svatba s ní byla pro Charlese pouze formalita a že ve skutečnosti miluje Camillu Parkerovou. Diana byla pouze obětním beránkem, měla mu porodit následníky trůnu a plnit své povinnosti jako princezna z Walesu.

Bulimie

Už před svatbou princezna začala trpět bulimií, která se postupem času stala nekontrolovatelnou. Diana byla čím dál hubenější a psychicky labilnější. Oporu v královské rodině bohužel nikdy nenašla. Několikrát se jí udělalo nevolno i na veřejnosti, vše se ale vždy zametlo pod koberec. Diana cítila, že se řítí do záhuby. Také se několikrát pokusila o sebevraždu.

Manželství v troskách

Diana si myslela, že se život s Charlesem po narození Williama změní. Zpočátku se Charlesovi život s miminkem líbil, ale zanedlouho bylo vše zase ve starých kolejích. Diana byla často s miminkem sama, provázely ji deprese doplněné o stále silnější bulimii. Krátce po narození prince Harryho šlo manželství s Charlesem ještě více z kopce. Princezně bylo dáváno za vinu, že manželství skončilo následkem její bulimie, což ale Diana vnímala jako velkou křivdu.

Život zasvětila charitě

Diana si řekla dost a začala život pod palbou médií přetvářet ve svůj prospěch. Už se nenechala drancovat a začala se naplno věnovat charitativní činnosti. Lidé po celém světě ji vnímali jako druhou matku Terezu. Diana byla pokorná, nezištná a milovala lidi. Po nějaké době se zamilovala do filmového producenta Dodiho Al Fayeda, kterého si chtěla vzít. Společná budoucnost se však nekonala. Život jim oběma ukončila 31. srpna 1997 v Paříži dopravní nehoda, když řidič auta, ve kterém seděli, narazil v tunelu do betonového sloupu.

Nejčtenější články