Close search

Květnové svátky klepou na dveře. Víme, kde je prožít v teple a u moře!

Shutterstock Zdroj: Shutterstock

Také máte pocit, že zima byla letos obzvlášť dlouhá? Jarní rána a večery jsou navíc stále ještě chladné a všichni cítíme, že už by to chtělo změnu. Začátek května je navíc díky Svátku práce a Dni vítězství ideální dobou pro útěk do teplých krajin!  A kde jinde hledat úkryt před zimou než u moře? Na následujících řádcích vám představíme několik prosluněných destinací, kam má zima vstup zakázán, a to i v jarních měsících.

Pestré Turecko


Zahřát se můžete v rozmanitém Turecku, které má opravdu hodně co nabídnout, ať už jde o křišťálově čisté Středozemní moře, prastaré památky či úchvatnou přírodu. Sezóna zde začíná už na konci dubna, kdy se teploty pohybují kolem 25 °C. Ideální počasí jak na koupání, tak i poznávání všech krás této jedinečné země. Některé z nich můžete letmo poznat i z moře, řeč je o pohoří Taurus, které lemuje pobřeží a chrání tak oblast před nepříznivým počasím.

Turecko si vás podmaní krásnými plážemi i přírodou

Svůj volný čas můžete trávit i poznáváním památek, které ještě nebudou v takovém obležení turistů jako v létě. Například letovisko Alanyia zdobí středověká pevnost, malebný přístav s osmihrannou Červenou věží a zachovalé původní centrum města. „Vyrazit můžete také do antického města Side, kde se nachází prastarý amfiteátr, ruiny starověkého tržiště či pozůstatky chrámu boha Apollóna a římského divadla,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Kouzelné Side ohromí snad každého návštěvníka

Kouzelné Tunisko

Krásné pláže, fascinující historie, skvělá kuchyně a pohostinní obyvatelé. To vše nabízí Tunisko, které leží na severu Afriky u Středozemního moře. „Tunisko dlouhodobě patří k oblíbeným destinacím českých turistů, a to především díky krátké době letu, který trvá jen 2,5 hodiny, a krásným písčitým plážím s pozvolným vstupem do moře. S námi můžete vyrazit na Djerbu, kam létáme už od Velikonoc, nebo pevninské Tunisko, kam se první let uskuteční už 6. května,“ říká Lenka Pátek z CK Blue Style.

Tuniské pláže pokrývá jemný písek, nezbytný stín poskytují palmy

V květnu teploty v Tunisku šplhají až k 27 °C, což je ideální počasí nejen ke koupání, ale i poznávání místních krás. Milovníci historie nadchnou pozůstatky města Kartágo, mezi nejzachovalejší části patří Antoniovy lázně s řadou majestátních sloupů. Máte rádi filmy? Pak vyrazte na výlet do Matmatské vrchoviny, kde se natáčel jeden z filmů slavné ságy Star Wars.

V Tunisku můžete navštívit i pozůstatky starověkého města Kartágo

Tajemný Severní Kypr

Afroditin ostrov, Ostrov lásky, či „Zlato-zelený list hozený do moře“. To jsou jen některé z přezdívek, které si středomořský ostrov Kypr díky své kráse vysloužil. Nachází se ve Středozemním moři a je rozdělený na dvě části – Jižní Kypr, který je pod správou Řeků, a Severní Kypr ovládaný Turky. Pokud vyrazíte na sever, čekají vás jedinečné zážitky. Kromě perfektních hotelových pláží s nezbytným servisem tady najdete i ty nedočtené civilizací. Mezi ty nejkrásnější patří Golden Beach na poloostrově Karpas, jehož součástí je i národní park. Pobíhají v něm divocí oslíci, kteří ocení, když jim nabídnete mrkev nebo třeba okurku.

Na Severním Kypru potkáte i roztomilé oslíky

Severní Kypr oplývá také historickými stavbami. Najdete tu jak antické stavby, tak i byzantské kostely. „Doporučuji návštěvu města Famagusta, kde uvidíte i katedrály přestavěné na mešity, jako je například mešita Laly Mustafy Paši, což bývala kdysi katedrála svatého Mikuláše,“ říká Lenka Pátek z CK Blue Style.

Nejčtenější články