Close search

Kvalitu vztahu odhalí spánková poloha: Jaká je ta vaše?

unsplash.com Zdroj: unsplash.com

Zda je váš vztah skutečně kvalitní prozradí to, jak s partnerem usínáte. Přinášíme vám 4 způsoby spánkových poloh v páru. Jaká je ta vaše?

Podle profesora Paula Rosenblatta z univerzity v Minesotě klesá ochota sdílet blízkost v posteli přirozeně s věkem. „Sex je často minulostí a nahradí ho chrápání a noční návštěvy toalety, které druhého budí,“ tvrdí autor knihy Dva v posteli. Nejšťastnější páry se podle něj ve spánku objímají. Co vy?

1. Zády k sobě

Poloha, ve které oba ležíte na boku a dotýkáte se zády. Jde vám především o pohodlí a klidný spánek. Váš vztah je klidný a mírumilovný. Můžete si oddechnout, žádné katastrofy vás doma nečekají a čekat ani nebudou. Nejste na sobě s partnerem přehnaně závislí, což může být pozitivní. Zároveň se oba navzájem respektujete.

2. Zapleteni do uzlu

Vaše nohy jsou zapletené stále v jednom uzlu? Ke svému partnerovi se nejdříve přivážete, ale pokud je vám to jen trochu nepohodlné, tak ho odstrčíte. Přesně tak to máte i ve vztahu. Když se vám něco na vztahu nezdá, rychle z něj vybruslíte ven. Kompromis je vám cizí.

3. Puzzle

Jeden leží v objetí toho druhého a ten nad ním drží ochrannou ruku. Jde sice o vyjádření ochrany a lásky, ale také o jasné ujasnění toho, kdo je tu ten dominantní.

4. Čelem k sobě

Tolik se navzájem nedotýkáte, ale tahle poloha je označována za velice intimní. Váš vztah je velmi hluboký a upřímný. Jediné místo, kde vám to občas vázne, je sex. Místo toho si raději dlouho do noci povídáte.

Nejčtenější články