Close search

Miliardáři bez titulu: Příběhy lidí, kteří k úspěchu nepotřebovali vysokou

Instagram Zdroj: Instagram

Dobré a výdělečné nápady, které svým tvůrcům dokáží přinést velké jmění, nejsou vždy podmíněny vysokoškolským diplomem. Mnoho dnešních miliardářů nedokončilo univerzitní studium nebo školu opustili kvůli rozvoji svých společností. Kdo z nejbohatších lidí na světě se nemůže pochlubit červeným diplomem?

Nutnost dobrého vzdělávání k dosažení úspěchu nebo k existenci v moderní společnosti by v dnešní době neměl nikdo podceňovat. Přesto jsou lidé, kterým se povedlo vybudovat své nadnárodní společnosti nehledě na to, že museli své studium ukončit nebo se třeba na vysokou školu ani nedostali.

Ralph Lauren

Legendární módní návrhář údajně začal budovat své mnohamiliardové imperium, když pracoval v Empire State Building a zapomnětlivcům prodával kravaty. Některé měl v šuplíku svého stolu. Lauren dokázal vystudovat pouze dva roky na Baruch College na City College v New Yorku. Nyní jeho majetek odhadují na 5,8 miliard dolarů (130,5 miliard korun).

Ted Turner

Zakladatel televizní stanice CNN byl dokonce vyloučen z Brown University v USA, kde v mládí studoval. Důvodem konfliktu se stala skutečnost, že Turner dovolil své tehdejší přítelkyni, aby s ním žila v jednom pokoji na studentské ubytovně. O mnoho let později, samozřejmě až po úspěchu televizní stanice CNN, mu univerzita udělila čestný titul. Turner se mimo jiné může pochlubit majetkem v hodnotě 2,2 miliardy dolarů (49,5 miliardy korun).

Mark Zuckerberg

Zakladatel a CEO sociální sítě Facebook studoval na Harvardu, kde jej vlastně napadlo vytvořit platformu, díky které by se studenti mohli navzájem poznat. Poté, co vývoj společnosti začal Zuckerbergovi časově překážet ve studiu, rozhodl se ze školy odejít a naplno se věnovat své firmě. Zuckerberg má nyní majetek v hodnotě 66 miliard dolarů (1,48 bilionu korun).

Ty Warner

Tvůrce populárních hraček Beanie Babies dosáhl díky svému nápadu velkého bohatství. Jeho podnikání ale doprovázely i problémy, kdy například v roce 2017 byl obviněn z toho, že se vyhýbá placení daní. Warner čelil problémům i při studiu na univerzitě v Kalamazoo. V roce 1962 musel údajně studia ukončit, jelikož si je nemohl finančně dovolit.

Bill Gates

Druhý nejbohatší člověk na světě s majetkem okolo 102 miliard dolarů (2,29 bilionu korun) zanechal studií na Harvardu, aby se mohl věnovat rozvoji své společnosti Microsoft. Harvard nyní oficiálně uvádí, že Gatese považuje za svého nejúspěšnějšího studenta.

Nejčtenější články