Close search

Které děti vydělávaly více než dospělí hollywoodští herci? Tito mladí umělci si přišli na obrovské honoráře

Instagram Zdroj: Instagram

Dětské herecké hvězdy jsou nedílnou součástí filmového průmyslu. I když tak mladých herců je výrazně méně než těch dospělých, zdaleka to neznamená, že jejich honoráře jsou menší. Někteří dětští herci vydělávají za svoji práci skutečně velké částky. Kdo z mladých talentů se může pochlubit skutečně vysokými honoráři?

Mezi herci dlouhodobě existuje velké množství talentovaných dětských herců, kteří na stříbrném plátně nebo na televizní obrazovce podávají vynikající výkony. I když často vyvstává otázka, zdali je zapojování nezletilých do tak drsného prostředí jakým je šoubyznys, vůbec etické, dětské celebrity mají své pevné místo v hollywoodských scénářích. Kterým mladým hercům ale jejich vystupování před kamerou přineslo skutečné bohatství?

Selena Gomez

Jedna z nejslavnějších hollywoodských zpěvaček a hereček, Selena Gomez, započala svoji úspěšnou kariéru již v deseti letech. Tehdy se objevila v populárním dětském seriálu Barney and Friends. Tehdy za svoji práci dostávala 3 tisíce dolarů (68 tisíc korun) za jeden díl. S postupem času se její honoráře dostaly na částku 30 tisíc dolarů (660 tisíc korun podle tehdejšího kurzu) za epizodu, což je stále velmi malá částka ve srovnání s tím, co Gomez vydělává v dnešní době. Hodnota jejího celkového majetku se odhaduje na 50 milionů dolarů (1,13 miliardy korun).

Emma Watson

Herečka, která se proslavila díky své roli Hermiony Granger v populárních filmech o mladém čaroději, Harry Potterovi, si během natáčení ještě jako malé děvče a později mladá herečka, přišla na skutečně velké peníze. Za účast na osmi filmech, které vyprávěli příběh o čarodějnickém učni,  Watson získala 60 milionů dolarů (1,35 miliardy korun). I po ukončení série její herecká kariéra nadále pokračuje a Watson si zahrála například ve snímku Kráska a zvíře z produkce The Walt Disney Company. Celková hodnota jejího majetku se nyní odhaduje na 80 milionů dolarů (1,8 miliardy korun).

Daniel Radcliffe

Další dětskou hvězdou, které filmy o čaroději Harry Potterovi přinesly nejenom slávu, ale i velké jmění, je britský herec Daniel Radcliffe. Sám představitel slavné postavy Harryho Pottera sice ze začátku nevydělával nijak závratné částky, jelikož za roli v prvním snímku si přišel pouze na 145 tisíc dolarů (5,6 milionu korun podle tehdejšího kurzu). Avšak s rostoucí popularitou se zvyšovala i jeho výplata. Za poslední dva filmy, Relikvie smrti, si údajně přišel na 20 milionů dolarů (390 milionů korun). Jeho celkové jmění se nyní odhaduje na 110 milionů dolarů (2,5 miliardy korun).

Miley Cyrus

Jeden z nejpopulárnějších seriálů, který kdy Disney Channel na televizní obrazovce prezentoval, byl Hannah Montana. Jeho popularita přinesla slávu a samozřejmě vysoké finanční ohodnocení i představitelce hlavní postavy, kterou si zahrála dnes již slavná zpěvačka Miley Cyrus. Ze začátku dostávala Cyrus honorář v hodnotě 15 tisíc dolarů za každou epizodu (255 tisíc korun podle tehdejšího kurzu). K ještě větší slávě jí v té době dopomohlo úspěšně album Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus. Kariéra zpěvačky a herečky s postupem času stále rostla a Cyrus si díky svým hudebním a filmovým počinům přišla na 160 milionů dolarů (3,6 miliardy korun).

Mary Kate a Ashley Olsen

Jednoznačně nejlépe vydělávajícími dětskými hvězdami, kterým se podařilo vybudovat si úspěšnou kariéru i mimo filmové plátno, jsou dvojčata Mary Kate a Ashley Olsen. Tyto dvě slavné sestry započaly svoji úspěšnou kariéru ještě jako devítiměsíční miminka. Za své tehdejší role ze začátku dostávala malá dvojčata částku 2400 dolarů, během osmi let natáčení se jejich honorář zvýšil na 80 tisíc dolarů za jeden díl. Později se dvojčata objevovala v celovečerních filmech a pustila se do prodeje různého zboží pod svojí značkou. Nyní se naplno věnují módnímu průmyslu a jejich značka The Row se těší velkému úspěchu v módním světě i popularitě mezi kupujícími. Celková hodnota majetku sester Olsenových se pohybuje okolo 400 milionů dolarů (9 miliard korun).

PODÍVEJTE SE NA HERCE, KTEŘÍ SE PROSLAVILI JEŠTĚ V DĚTSTVÍ:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu