Close search

Které děti miliardářů zdědí majetek rodičů? Někteří ostrouhají a odejdou skoro s prázdnou

Instagram Zdroj: Instagram

I když si nejbohatší lidé na světě své soukromí často velice pečlivě střeží, svět přece jenom zná některé podrobnosti z jejich životů, jako například kdo jednou zdědí majetek Melindy a Billa Gatesových. I nejvlivnější lidé na světě totiž mají své rodiny a děti, kterým jednou plody své práce odkážou. Které ratolesti tak zdědí po svých rodičích miliardy?

Mladí dědici, ať už jsou v dětském věku nebo se již mohou pyšnit vysokoškolskými diplomy, jednou získají velký majetek po svých rodičích miliardářích. Tedy pokud ho ještě nezdědily. Přesto ne všichni rodiče svým dětem poskytnou takový luxus, jak by většina očekávala a někteří z následníků tak musí pracovat na budování vlastní kariéry.

Vybrali jsme jedny z nejbohatších lidí na světě, jejichž děti budou přímými dědici jejich jmění, takže do tohoto seznamu nepatří žádná vnoučata ani lidé s jinými příbuzenskými vztahy.

Dědicové Amazonu

I když se majitel internetového obchodu Jeff Bezos rozvádí se svojí manželkou MacKenzie, přesto po konci celého procesu zůstane i nadále nejbohatším člověkem na světě. Jeho majetek je odhadován na 156,7 miliard dolarů (3,5 bilionu korun). MacKenzie Bezos, která se podílela na zakládání společnosti, získá v rozvodovém řízení 36,7 miliard dolarů (845 miliard korun). Bývalí manželé mají spolu tři syny a jednu dceru, kterou adoptovali z Číny. MacKenzie sice oznámila, že polovinu svého majetku věnuje na charitu, přesto se jejich děti ve výsledku nebudou mít vůbec špatně.

Zakladatel Microsoftu

Druhý nejbohatší člověk na světě Bill Gates si se jměním, které údajně přesahuje 95 miliard dolarů (2,2 bilionu korun) může dovolit se královsky postarat o svoji rodinu. S manželkou Melindou má tři děti, nejstarší dcera Jennifer úspěšně absolvovala Stanfordovu univerzitu, jejich jedinému synovi Rorymu bude brzy 20 let a jejich nejmladší dcera Phoebe ještě navštěvuje střední školu. Manželé Gatesovi patří s dalším miliardářem Warrenem Buffettem mezi zakladatele neziskové organizace Giving Pledge, jejíž signatáři se zavazují věnovat většinu svého majetku na charitu. Jejich tři děti by tak měly každý zdědit „pouhých­“ 10 milionů dolarů (230 milionů korun).

Král luxusu

Bernard Arnault, majitel gigantu LVMH, který se zaměřuje na luxusní produkty, má pět dětí a majetek v hodnotě 89,1 miliard dolarů (2 biliony korun). Dvěma starším z prvního manželství je nyní kolem 40 let a pracují v jeho společnosti stejně jako jeho mladší děti z druhého sňatku. Jeho mladší syn Alexandre (27) spravuje jako CEO značku luxusních zavazadel Rimowa. Frederic (24) je ředitelem značky hodinek TAG Heuer a nejmladší syn, Jean, se zatím ještě nepřidal k rodinnému byznysu.

Módní gigant

Španělský podnikatel a miliardář Amacio Ortega je zakladatelem společnosti Inditex, pod kterou patří slavný módní dům Zara. Ortega se může chlubit majetkem 62,7 miliard dolarů (1,5 bilionu korun) a také třemi dětmi. Jeho nejmladší dcera Marta, kterou má z druhého manželství, pracuje jako hlavní kreativní konzultantka pro společnost Zara a rozhoduje o tom, jaké zboží do dostane na pulty obchodů.

Majitel Facebooku

Miliardář Mark Zuckerberg má s manželkou Priscillou Chan dvě malé dcery. Ty ale údajně nezdědí majetek v hodnotě neuvěřitelných 62,3 miliard dolarů (1,4 bilionu korun), jelikož jejich rodiče po vzoru Warrena Buffeta a Gatesových zapojili do neziskové organizace Giving Pledge a plánují 99 procent svého majetku věnovat na charitu.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu