Close search

Které děti miliardářů nezdědí z obrovského majetku svých rodičů nic?

wikimedia Zdroj: wikimedia

Někteří miliardáři a velmi úspěšné slavné osobnosti se rozhodli, že svým dětem neodkáží nic ze svého obrovského majetku. Většina z nich se totiž obává, že jakmile by ratolesti jednoduše získaly přístup k miliardám na účtě, přestaly by si vážit peněz a úsilí, které za vybudováním takového jmění stálo. Po smrti některých nejbohatších lidí na světě tak jejich majetek zdědí někdo jiný. Kdo ze světových miliardářů se rozhodl svým dětem nezanechat žádné peníze?

Rodiče projevují starost o své potomky nejrůznějším způsobem. Poskytnutí lásky, vzdělání, nebo dobrého rodinného zázemí je pro děti nutností. Některé rodiny ale vzhledem ke svému vysokému postavení a nadstandardně dobré finanční situaci řeší také otázku, jak a zda vůbec rozdělit majetek mezi své děti. O to více je možná překvapující, že lidé, kteří za svůj život vydělali miliardy a mohou se tak postarat o několik generací dopředu, se rozhodli své peníze darovat na dobročinné účely. Kdo tedy ostrouhá a z obrovského majetku svých rodičů nedostane nic?

Sting

Tento britský hudebník a zpěvák má se svojí manželkou šest dětí, v roce 2014 ale v rozhovoru uvedl, že svým potomkům neplánuje zanechat nic ze svého jmění. Zpěvákův majetek se odhaduje na 300 milionů dolarů (6,8 miliardy korun) a Sting prý svým dětem jasně řekl, že plánuje tyto peníze se svojí manželkou sám utratit.

Andrew Lloyd Webber

Slavný hudební skladatel, který se může pochlubit mnoha cenami Grammy nebo Tony za hudbu k legendárním dílům jako Fantom opery či Kočky, má majetek okolo 1 miliardy dolarů (22,5 miliardy korun). Kromě kariérních úspěchů se ale Webber může pyšnit velkou rodinou, jelikož je otcem hned pěti dětí, kterým ale podle svých slov nechce nechat ze svého majetku skoro nic. Skladatel si totiž přeje, aby většina jmění po jeho smrti sloužila k financování zajímavých uměleckých projektů.

George Lucas

Slavný filmový režisér a tvůrce legendární ságy Star Wars, George Lucas, má majetek v hodnotě 6,4 miliardy dolarů (144 miliardy korun). Větší část tohoto jmění získal v roce 2012, když prodal svoji produkční společnost Lucasfilm konglomerátu Walt Disney Pictures za 4,05 miliardy dolarů (91 miliard korun). Lucas je ale také otcem čtyř dětí, kdy tři z nich jsou adoptované. Režisér se rozhodl, že většinu svého majetku nevěnuje svým potomkům, ale investuje je přes svoji dobročinnou organizaci George Lucas Educational Foundation do vzdělávacích projektů, které budou pomáhat dětem z méně úspěšných rodin.

Mark Zuckerberg

Miliardář a zakladatel sociální sítě Facebook, Mark Zuckerberg, má s manželkou Priscillou Chan dvě malé dcery. Ty ale údajně nezískají z majetku v hodnotě 77 miliard dolarů (1,7 bilionu korun) skoro nic, jelikož jejich rodiče po vzoru dalších miliardářů Warrena Buffeta a Billa Gatese podepsali neziskovou platformu Giving Pledge a plánují 99 procent svého majetku věnovat na charitu.

Bill Gates

Druhý nejbohatší člověk na světě Bill Gates se se jměním, které údajně přesahuje 110 miliard dolarů (2,5 bilionu korun), rozhodl naložit po svém a svým dětem z obrovského jmění přenechá jen malou část. Manželé Gatesovi patří totiž i s dalším miliardářem Warrenem Buffettem mezi zakladatele neziskové organizace Giving Pledge, jejíž signatáři se zavazují věnovat většinu svého majetku na charitu. Jejich tři děti by tak měly každý zdědit „pouhých­“ 10 milionů dolarů (22,5 milionu korun).

PODÍVEJTE SE NA MILIARDÁŘE, KTEŘÍ SVÝM DĚTEM NEODKÁŽÍ SKORO NIC:

Nejčtenější články