Close search

Krvelačný Dexter: Málokdo ví, jak těžkou nemoc prodělal

Prima Zdroj: Prima

Dexter Morgan je hlavní postava stejnojmenného amerického seriálu. Ujetý sympaťák vykonává „dobro“ svým vlastním způsobem, aby bylo spravedlnosti učiněno zadost. Málokdo však ví, že představitel Dextera, herec Michael C. Hall (48), svedl urputný boj se zákeřnou nemocí a pronásledovala ho jedna tragédie za druhou.

Michael Carlyle Hall (48) se narodil 1. února 1971 v Severní Karolíně. Už od dětství ho provázel smutný osud. Vyrůstal jako jedináček, protože jeho sestra zemřela jako dítě - ještě než se Michael vůbec narodil. Když mu bylo jedenáct let, zemřel mu i jeho otec na rakovinu prostaty.

Kariéra plná ocenění

Jeho herecká kariéra začala v divadle. Hrál v několika hrách v různých divadlech a dokonce i v několika muzikálech. Do povědomí televizních diváků se dostal až rolí Davida Fishera v seriálu Odpočívej v pokoji. Za první sérii tohoto seriálu obdržel nominaci na cenu Emmy za Nejlepšího herce v hlavní roli v dramatickém seriálu a nominaci na cenu AFI za Herce roku 2002. Kromě toho po celých pět let, kdy v seriálu účinkoval, získával jako na běžícím pásu jednu nominaci na Screen Actors Guild za Nejlepší výkon herců v dramatickém seriálu za druhou. V letech 2003 a 2004 tuto cenu i získal. 

Dexter mu přinesl věhlas

Největší slávu mu přinesla hlavní role v seriálu Dexter. Hraje zde krevního specialistu pro oddělení vražd miamské policie. A zároveň je i sériovým vrahem, který ve třech letech přišel při brutálním zločinu o matku. Byl adoptován strážníkem miamské policie Harrym Morganem a jeho ženou Doris. Když Harry zjistil, že Dexter zabíjí sousedovic zvířata, začal ho učit, jak svoji „potřebu“ usměrnit k více méně dobrým účelům. Dexterovy oběti musí být vrazi a Dexter musí najít důkaz jejich viny, aby nezabil nevinného člověka. A hlavní pravidlo tzv. Kodexu je, že se Dexter nikdy nesmí nechat chytit. Protože Dexter od matčiny smrti necítí téměř žádné pocity, Harry ho také naučil, jak napodobovat lidské emoce, aby lépe zapadl a nikdo nepojal podezření.

Za tuto roli byl několikrát nominován na cenu Emmy, další nominace sbíral i samotný seriál. V roce 2007 vyhrál cenu Asociace televizních kritiků za Individuální úspěch v dramatu. V roce 2007 a 2008 byl nominován na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší výkon herce v televizním dramatu, než v roce 2010 cenu konečně získal. Ve stejném roce vyhrál Screen Actors Guild Award za Vynikající výkon herce v dramatickém seriálu.

Rakovina uzlin

Na začátku roku 2010 jeho agent a mluvčí oznámil médiím, že Michael onemocněl Hodgkinovou chorobou, což je zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, a že herec prodělává náročnou léčbu. V roce 2010 přišel převzít Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Award s čepicí na hlavě, která zakrývala vlasy vypadané po chemoterapii. Na sklonku dubna 2010 pak jeho tehdejší manželka Jennifer Carpenterová oznámila, že Michael je plně vyléčen a vrací se zpět k práci na nové sérii Dextera. Jejich vztah ale náročné životní období nevydržel, rozešli se. Michael pak na podzim roku 2012 začal chodit s Morgan Macgregor. Dvojice se vzala dne 29. února 2016.

Nejčtenější články