Close search

Krásná Fantaghiro, pohledný Romualdo, démonický Tarabas: Jak vypadají hvězdy ze slavné pohádky po téměř 30 letech?

Europe Production Zdroj: Europe Production

Pro řadu Čechů (a hlavně Češek) je koprodukční pohádková série o odvážné princezně Fantaghiro jednou z nejvýraznějších vzpomínek na dětství. Dobrodružství princezny, která se nebála příšer, banditů ani zlých čarodějnic, sjížděla v děství celá jedna generace. Jak hvězdy této zhmotněné nostalgie vypadají dnes?

Správný vzor

Pokud jste (nebo vaše děti) vyrůstali v 90. letech, připravte se na nával nostalgie. Určitě tak totiž vzpomínáte na pětidílnou pohádkovou fantasy ságu s názvem Princezna Fantaghiro. Jednotlivé části byly ještě rozkouskovány, aby běžely v televizi jako seriál o statečné princezně, která se nebála ostříhat si vlasy, obléct chlapecké oblečení a bojovat proti zlu. Přesto ale v duchu zůstala křehkou urozenou dívkou a zvládla se i zamilovat do pohledného prince Romualda. Prostě vzor hrdinky, který by dnešním bojovnicím za rovnoprávnost dělal jen radost!

Fešný pár

Statečnou princeznu hrála půvabná italská herečka Alessandra Martines. Jak vypadá dnes, téměř 30 let po premiéře filmu, který ji proslavil? Je stále krásná a elegantní. Naposledy se na veřejnosti výrazně ukázala v roce 2016. Její pohádkový partner, Kim Rossi Stuart aka Romualdo, je o něco akčnější a stále hraje, i když především v seriálech. Zestárnul s grácií a v roce 2017 se ukázal jako elegantně prošedivělý detektiv v kriminální sérii jedné italské televize.

Česká stopa

Pokud si dobře vzpomínáte, do Fantaghiro se v průběhu série zamiloval i ten, kdo stál na začátku proti ní, černokněžník Tarabas, který se kvůli princezně zla nakonec zřekl. Démonicky přitažlivého kouzelníka hrál australský herec Nicholas Rogers, který se za ta léta prakticky vůbec nezměnil. Na všechny výše jmenované a především na jejich proměny se podívejte v galerii níže. Tam si také připomeňte, které známé herecké tváře z našich končin jsme mohli v pohádce vidět. Ano, Fantaghiro se mimo jiné natáčela i v Česku!

Nejčtenější články