Close search

Královské Vánoce: Zatímco princátka píší Santovi, Alžběta II. musí zrušit jednu dlouholetou tradici

ARTE France Zdroj: ARTE France

Britská královská rodina se už připravuje na nejhezčí svátek roku. Letos to ale bude jiné, protože i do života monarchie zasáhl virus covid-19.

Pro prince George, princeznu Charlotte a prince Louise nastává jejich nejoblíbenější část roku a podle zasvěcených zdrojů z prostředí královské rodiny už teď žádají své rodiče, aby jim postavili stromek.

Vánoce ve znamení dětí

Malé trio potomků prince Williama a Kate Middleton už má, pochopitelně, napsaný svůj seznam přání pro Santa Clause. Tyto Vánoce ale budou jiné, stejně jako ve všech rodinách po celém světě. Odehrají se totiž uprostřed další z vln pandemie covid-19.

To ale patrně žádné dítě na světě neodradí od toho, aby si užilo Vánoce. Ani trojice pravnoučat královny Alžběty II. není jiná, touží především po tom, aby svátky strávila se svými blízkými, co představuje hned několik generací.

U této příležitosti se na veřejnost dostaly informace o koníčcích a povahových rysech jednotlivých dětí. George se prý chová nejlépe, zatímco jeho mladší sourozenci Charlotte a Louis jsou ještě o něco odvážnější a drzejší než běžné děti. Ti dva drží víc pohromadě a mají podobné povahy. Sedmiletý George je doslova posedlý vrtulníky, letadly a mořskou biologií. Už teď se nemůže dočkat, až se bude moct potápět. Pětiletá Charlotte zase střídá gymnastiku s jógou, kterou učí i dvouletého Louise.

Konec velké tradice

Protože pandemie nového koronaviru nepolevuje, letos se musela přizpůsobit i britská královská rodina a Alžběta II. proto rozhodla o zrušení každoroční rodinné církevní bohoslužby. Tato tradice sahá hluboko do minulosti, Kostel sv. Máří Magdalény v Norfolku navštěvovala již královna Viktorie.

Letos je ale na prvním místě bezpečnost. Královská návštěva kostela obvykle láká stovky fanoušků, kteří chodí pozdravit své oblíbené monarchy, nosí jim dárky a květiny. Spousta lidí pohromadě teď ale představuje zvýšené riziko šíření viru covid-19, takže ani tradiční rodinná procházka na bohoslužbu se neuskuteční.

Zdroje: metro.co.uk, express.co.uk

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu