Close search

Královské potřeby: Kolik stojí přepychový život prince Harryho a Meghan Markle?

Sousedé prince Harryho a Meghan Markle: Dostali seznam pravidel, jak se mají chovat Zdroj: Sousedé prince Harryho a Meghan Markle: Dostali seznam pravidel, jak se mají chovat

Princ Harry a Meghan Markle se sice rozhodli vzdát se svých královských povinností, aby se mohli stát finančně nezávislými, avšak pro udržení svého luxusního životního stylu budou muset vydělávat skutečně velké částky. Díky královské rodině dříve měli přístup k penězům ze státního grantu, který financuje život britských monarchů. Tomuto sponzorování je nyní ale konec. Kolik budou muset vévodové ze Sussexu vydělávat, aby si nemuseli dělat starosti kvůli placení účtů?

Vévodové ze Sussexu již měsíc a půl od oznámení, že si chtějí sami zajišťovat živobytí, dostávají první pracovní nabídky. I když už teď se mohou pochlubit celkem velkým majetkem, který by většině lidí zajistil bezstarostný život, vévodové si při svém nynějším životním stylu budou muset hledat výhodné zdroje příjmů.

Nynější hodnota majetku mladých manželů se odhaduje na 30 milionů dolarů (676 milionů korun). Meghan Markle díky své herecké kariéře a reklamní spolupráci s různými značkami může mít nyní majetek okolo 5 milionů dolarů (113 milionů korun). Jmění prince Harryho je díky dědictví od jeho matky, princezny Diany a příspěvků od prince Charlese, výrazně větší. Vévoda ze Sussexu by mohl disponovat majetkem okolo 25 milionů dolarů (563 milionů korun), i když ve skutečnosti tato částka může být výrazně vyšší.

Luxusní život

Jejich útraty za luxusní život jsou ale také skutečně vysoké. Po svém stěhování do Kanady si mladí manželé začali hledat nový domov, kde by mohli vychovávat svého syna, Archieho. Meghan Markle si údajně vyhlédla nové sídlo, kam by se i s rodinou chtěla přestěhovat. Luxusní rezidence by se údajně měla nacházet v kanadském městě Vancouver v prestižní čtvrti Kitsilano. Přepychové sídlo má čtyři obyvatelná patra a může se pyšnit více jak 630 metry čtverečními renovovaného prostoru. Vynikající umístění nabízí výhled na pobřeží a vodní plochu. Nemovitost má také prostornou zahradu, která poskytne novým majitelům dostatek soukromí. Cena za podobný dům je ale ve Vancouveru skutečně vysoká a tento dům by manžele mohl stát až 608 milionů korun.

Také oblečení, ve kterém se vévodové prezentují na veřejnosti tvoří velikou položku na jejich rodinném rozpočtu. Těhotenská garderóba Meghan Markle údajně stála královskou pokladnu až 500 tisíc dolarů (11,3 milionu korun). K tomu patřila pravidelná léčba akupunkturou během těhotenství, která stála odhadem 11 tisíc dolarů (248 tisíc korun). Také přípravy na příchod malého Archieho nebyly vůbec levné. Populární tradice, kdy těhotná žena uspořádá se svými přáteli těhotenský večírek měl stát 200 tisíc dolarů (4,5 milionu korun). Ten ale údajně organizovala a zaplatila přítelkyně Meghan Markle, tenisová hvězda Serena Williams.

Drahé bezpečí

Vzhledem k tomu, že princ Harry a Meghan Markle, nehledě na své odloučení od britské monarchie, budou stále příslušníky královské rodiny, potřebují mít kolem sebe profesionály, kteří se dokáží postarat o jejich bezpečí. Dříve byly bezpečnostní služby, které se o mladé manžele staraly financovány ze státní pokladny, nyní by tomu mělo být jinak. Odborníci si ale nemyslí, že královská rodina donutí Meghan a Harryho platit za svojí vlastní ochranku a nejspíše jejich bodyguardy bude i nadále financovat.

Královská značka

Naopak co se týká značky „Sussex Royal“, kterou Harry a Meghan již nějakou dobu budovali a chtěli ji využívat při prodeji nejrůznějších produktů jako oděvů, tiskovin, knih a výukových materiálů, dostali od Buckinghamského paláce zákaz značku používat. Vévodové souhlasili, že se značky vzdají a budou nyní nejspíš muset budovat nový brand.

Nejčtenější články