Close search

Královská rodina vytáhla do boje proti trollům na sociálních sítích. Jaký má plán?

Instagram Zdroj: Instagram

Britská královská rodina si obhajuje svoji pozici na trůně již několik století, ale s velkou mocí se váže i velká zodpovědnost, kterou si nesou jako představitelé dané země. V minulosti bojovala královská rodina s nacismem, nyní vytáhla do boje proti trollům na sociálních sítích.

Každá generace královské rodiny řeší nové problémy, které přicházejí s vývojem doby. Její nejmladší příslušníci mají nyní sociální sítě a aktivně sdílejí informace se světem. Kensingtonský palác se tohoto trendu také rozhodl držet a založil si účet na Twitteru, kde má 1,7 milionu sledujících a instagramový účet, který sleduje přes 4,5 milionu lidí.

Sociální sítě královské rodiny se sice těší velkému zájmu a slaví úspěch v online světě, přesto ani jim se nevyhnou problémy. Kensingtonský palác už musel řešit potíže spojené s působením tzv. trollů na svých oficiálních profilech. Představitelé královské rodiny totiž čelili rasistickým a sexistickým útokům.

V reakci na podobné příspěvky Kensingtonský palác zveřejnil upozornění,že nyní si vyhrazuje právo mazat nevhodné komentáře a zablokovat sledující, jejichž příspěvky budou urážející. V serióznějších případech také kontaktují policii, které kyberšikanu bude následně řešit.

I když královská rodina oficiálně nezveřejnila důvod, proč se takto rozhodla zpřísnit pravidla na svých sociálních sítích. Tak existují domněnky, že častým terčem útoků se staly vévodkyně z Cambridge a Sussexu. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu