Close search

Král Karel III.: Jeho korunovačním jídlem je slaný koláč quiche, Alžběta II. měla kuře ve smetanové kari omáčce

Wikimedia Commons/Adam Schultz, Public domain/Photograph taken by Julian Calder for Governor-General of New Zealand, CC BY 4.0/koláž Lifee Zdroj: Wikimedia Commons/Adam Schultz, Public domain/Photograph taken by Julian Calder for Governor-General of New Zealand, CC BY 4.0/koláž Lifee

Kvůli korunovaci krále Karla III. se 6. května 2023 na chvíli zastavil celý svět. A když se pak rozběhl, nastal čas na oslavu. Pokud vás zajímá, jaké je oficiální korunovační jídlo Karla III., vězte, že to je koláč quiche.

Britská královská rodina sdílela recept na svůj oficiální korunovační pokrm na sociálních sítích, takže se svým způsobem můžete přidat k hodování ve stylu monarchie.

Hostina podle Karla III. a Alžběty II.

Magazín Eat This píše, že král, jeho choť a hosté zúčastní takzvaného Velkého oběda. Jde o iniciativu, která má povzbudit komunity, aby se sešly a podělily se o jídlo. Královna Camilla se této iniciativě věnuje od roku 2013, proto se Velký oběd stal součástí oficiálních korunovačních slavností.

Královský pár zvolil jako oficiální jídlo této události korunovační quiche. Jejich pojetí klasického francouzského koláče obsahuje křupavé, lehké pečivo a pikantní pudink se špenátem, fazolemi, sýrem čedar a estragonem. Podle listu The Guardian je důvodem to, že quiche lze sdílet, snadno se přizpůsobí různým dietním omezením a není příliš těžký či drahý na výrobu. Quiche se doporučuje konzumovat teplý nebo studený se zeleným salátem a vařenými novými bramborami.

Karel III. se tak vydává trochu jinou cestou než jeho matka, královna Alžběta II. Když byla v červnu 1953 korunována, oficiálním pokrmem události se stalo korunovační kuře. Pokrm byl vyvinut speciálně pro ni a šlo o kuře ve smetanové kari omáčce.

Zdroje informací:
Royal.uk: The Coronation Quiche
Theguardian.com: King Charles and Camilla choose coronation quiche as signature dish
Eatthis.com: What the Royal Family Is Serving at the King's Coronation–And How To Recreate It

Nejčtenější články