Close search

Král harémů a večírků zavádí právo šaría. Jak si žije jeden z nejbohatších monarchů?

YouTube Zdroj: YouTube

Harémy, bujaré večírky a nákupy luxusních aut i jachet za desítky milionů dolarů. Můžete neznat historii Bruneje, nebo co se tam těží, ale určitě jste slyšeli o jeho mocném a rozhazovačném sultánovi Hassanal Bolkiahovi. Tento dvaasedmdesátiletý playboy si ale nyní řekl dost a zavedl v zemi právo šaría.

Pokud by se udílela cena za pokrytectví, tak by ji v tomto roce získal brunejský sultán. Monarcha nyní v jihoasijské zemi, kde je hlavním náboženství islám, zavedl právo šaría. To tedy znamená, že nyní v zemi bude trestem za cizoložství nebo homosexualitu ukamenování, za krádež viníkovi useknou ruku a celkově bude lidská svoboda, převážně žen, značně omezena.

Sultán nyní čelí kritice mnoha evropských zemí, jelikož zavedení těchto konzervativích pravidel považují za snahu vládce nechat ve své zemi náboženský odkaz. Možná se také sultán částečně snaží napravit morální reputaci své rodiny a vzhledem k jejich prostopášnému životu v minulých letech, je skutečně co napravovat.

Obrovské bohatství

Brunej se může pochlubit značnými zásobami ropy, které tomuto bývalému britskému protektorátu přinášejí každoročně nemalé peníze. Její vládce dokonce roky patřil mezi nejbohatší lidi světa. Sultán a jeho bratr princ Jefri Bolkiah se v osmdesátých a devadesátých letech minulého století proslavili hlavně tím, že si svých peněz dokázali naplno užívat.

Bratři si zvykli rozhazovat peníze na všechny strany a tím také lákaly do malé asijské země ty nejpohlednější dívky z celého světa a desítky slavných osobností, kteří se rádi nechali hostit rozhazovačnými monarchy. Večírky, které Hassanal a Jefri pořádali se staly legendárními a vysloužily jim přezdívky playboyů. Mladší z bratrů si také pořídil luxusní jachtu, která upoutala pozornost světových médií díky své velikosti, přepychu a také názvu „Kozy“ (pozn.red.: anglické slovo tits). To mu ale bylo málo a k ní si ještě pořídil dva menší plavidla, která pojmenoval „Bradavka1“ a „Bradavka2“. Podle určitých zvěstí také sultán nechal v této islámské zemi vydávat pánský časopis Maxim. Ten ale vycházel pouze v jednom výtisku a výhradně pro jeho potřeby.

Luxusní večírky

Sultán také se vší parádou v roce 1996 oslavil své padesáté narozeniny. Party trvala celé dva týdny a byly na ni pozváni jen ti nejvybranější hosté. Večírek zahrnoval slavnostní večeři pro 3000 osob a o zábavu hostů se tehdy staral sám král popu, Michael Jackson, který v rámci oslav uspořádal koncert na stadionu postaveném pouze za tímto účelem. Na tak vznešené oslavě nesměl chybět ani prin Charles, který si se sultánem ochotně zahrál i polo.

Početný harém

Ke každodennímu životu sultána a jeho bratra také patřil skoro čtyřicetičlenný harém, který si oba muži vydržovali. Podle některých informací se ale v paláci někdy pohybovalo i kolem stovky žen, které věděly, že byly najaté pro pohlavní styk. Bývalá Miss USA Shannon Marketicová se před lety vyjádřila, že byla v tomto harému držena proti své vůli. Pokusila se prince i žalovat za údajné sexuální zneužívání, ponižování a věznění v paláci. Marketicová řekla, že u sultána byla zaměstnána pro PR účely a tím si vysvětlovala i plat 3000 dolarů denně. Obvinění ale byla poté stažena, jelikož oba bratři měli diplomatickou imunitu.

Jiný případ byla Jillian Laurenová, která se ve svých 18 letech odcestovala z New Yorku a podle svých slov se stala jednou z neoblíbenějších společnic sultánova bratra. O svých zážitcích později vydala i knihu, která je v Bruneji zakázaná.

Podívejte se v naší galerii na luxusní život ve zaltém paláci, který si dopřává brunejský sultán. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu