Close search

Koronavirus drtí Hollywood. Tom Cruise míří domů z Mission: Impossible

Showpix Zdroj: Showpix

Filmový svět počítá ztráty z uzavřených kin v Asii, ale přidávají se už i Francie nebo Itálie, kde je mimo provoz až polovina kin. Výpadek globálních tržeb je zatím odhadován na pět miliard dolarů, co je téměř dvanáct procent loňských tržeb. A bude ještě hůř.

Šíření koronaviru totiž vstupuje i do dlouho chystaných akcií, hlavu v smutku mají třeba pořadatelé Letních olympijských her v Tokiu, které se možná posunou o rok. V Louvre odmítli zaměstnanci nastoupit do práce a po celém světě se posouvají nebo na neurčito ruší filmové premiéry. A teď přichází na řadu i dlouho plánovaná natáčení.

Agenti utíkají z Itálie

V polovině února se měla v Benátkách na tři týdny usadit produkce sedmého dílu Mission: Impossible, série neodmyslitelně spjaté s Tomem Cruisem. Jenže natáčení akčních scén na gondolách v průběhu karnevalu se muselo zastavit, protože kvůli stoupajícímu počtu nakažených koronavirem místní úřady zavřely školy, muzea a zrušily veřejné akce, včetně sportovních utkání.

Tom Cruise, který na roli pečlivě trénoval, zůstal „uvězněn“ v luxusním pětihvězdičkovém hotelu The Gritti Palace, než padlo rozhodnutí, že celý štáb z bezpečnostních důvodů opustí zemi a vrátí se domů. V Benátkách mělo složité a rozmáchlé natáčení Mission: Impossible začít a pak pokračovat na další světové lokace, ale prozatím má totální stopku. Nejistá je tak i premiéra snímku naplánovaná na příští léto.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tom Cruise (@tomcruise),

Podobně dopadl i Netflix, který měl v těchto dnech točit v Itálii akční snímek Red Notice o honu na světově nejhledanějšího zloděje umění. Hvězdně obsazený a drahý projekt s Dwaynem Johnsonem, Gal Gadot a Ryanem Reynoldsem bude patrně pokračovat jenom v Atlantě, kde se odehrává valná většina příběhu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Gal Gadot (@gal_gadot),

Pas není potřeba

Není zatím jasné, jestli a kdy se filmaři znovu vydají do Itálie nebo dalších zemí obecně. Už ale zaznívají hlasy, že se mají velkofilmy vrátit zpátky Ameriky, že produkce mají točit a utrácet na tamějších lokacích. Patrioti a lidé typu Donalda Trumpa, který byl pohoršen triumfem korejského snímku Parazit na Oscarech, budou určitě rádi.

My ostatní si posteskneme po časech, kdy se třeba Tom Cruise proháněl po Praze nebo si Spider-Man zajel do Liberce...

Nejčtenější články